Sankcie proti Rusom pokračujú, talianske úrady zhabali Mazepinovcom luxusnú vilu

v kategórii: Motoršport 0

Honosné sídlo s názvom "Rocky Ram" sa nachádza na vrchole útesu na pobreží Costa Smeralda v meste Portisco.

14.4.2022 (Webnoviny.sk) - Sankcie proti Rusom pokračujú aj takmer dva mesiace po začatí bezprecedentnej „špeciálnej vojenskej operácie" Rusov na Ukrajine. Svet prakticky okamžite odpovedal uvalením sankcií a zmrazovaním majetkov ruským oligarchom. Na sankčnom zozname sa Dmitrij a Nikita Mazepinovci, ktorým teraz talianske úrady zhabali majetok za asi sto miliónov eur. Ide o rodičov pilota F1 Nikitu Mazepina, ktorý seriál nútene opustil 5. marca.

Honosné sídlo s názvom "Rocky Ram" sa nachádza na vrchole útesu na pobreží Costa Smeralda v oblasti Arzachena na severe Sardínie. "Nehnuteľnosť v hodnote približne 105 miliónov eur bola zmrazená z dôvodu, že je vo vlastníctve ruského miliardára Dmitrija Arkadjeviča Mazepina a jeho syna Nikitu Dmitrijeviča Mazepina, ktorý bol až do 5. marca jazdcom Formuly 1 v tíme Haas," uviedla talianska finančná polícia v oficiálnom stanovisku, cituje ju americký web cnn.com.

Mladý Nikita Mazepin dosiaľ odjazdil v kráľovnej motoršportu iba jednu sezónu. Kariéru mu paradoxne ukončil ruský prezident Vladimír Putin rozpútaním vojny na Ukrajine. Novým tímovým kolegom Micka Schumachera sa stal dánsky pilot Kevin Magnussen.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.