Giovinazzi na Leclercove úspechy nemyslí: Chcem sa sústrediť na seba

v kategórii: Motoršport autor: Matúš Pavlík 0

Taliansky pilot sa nebude snažiť duplikovať úspech Charlesa Leclerca v Sauberi zo sezóny 2018. V tíme chce zanechať vlastnú stopu.

Pre Antonia to nebude vo Formule 1 úplná premiéra. V roku 2017 absolvoval za tím z Hinwilu dva víkendy, keď zastupoval zraneného Pascala Wehrleina. Potom pracoval ako testovací a vývojový jazdec ako Sauberu, tak Ferrari. Teraz ho čaká prvá práca „na plný úväzok" v F1, keď sa stane nástupcom monackého supertalentu.

„Veľmi som sa s ním o tom nebavil, chcel som sa sústrediť na seba," hovorí Giovinazzi. „Nebudem chcieť zopakovať Charlesov výsledok alebo ho zlepšovať. Mojim cieľom bude urobiť všetko, čo bude v mojich silách."

„Budem mať iného kolegu ako Charles. Všetko bude teraz inak. Verím, že auto bude silné od úvodu a hneď v Melbourne na to budem môcť tlačiť."

Sauber začal sezónu 2018 na konci poľa, po boku Williamsu. Rok však však švajčiarsko-talianske zoskupenie končilo v tretej časti kvalifikácie. Napríklad v Brazílii mal tím obe autá v štvrtom rade.

Giovinazziho prioritou tak nebude porovnávanie s Leclercom, ktorý už po necelom roku v F1 prestúpil do tímu najlepšej trojky. „Mnoho mladých jazdcov ukázalo, že sú dosť rýchli pre top tím, napríklad Max (Verstappen, pozn. red.), ďalší bude tento rok Pierre(Gasly, pozn. red.) a tiež Charles,"vypočítava Giovinazzi. „Je dobré vidieť, že mladý jazdec dokáže odviesť kvalitnú prácu pre tak silný tím. Mojim cieľom bude zlepšovať sa. Bude to totiž môj prvý rok."