Ferrari dominovalo na tréningoch pred Veľkou cenou Azerbajdžanu, prvý prerušila kuriozita

v kategórii: Motoršport 0

(WebNoviny.sk).

Piatkové tréningy pred nedeľňajšou Veľkou cenou Azerbajdžanu formuly 1 ovládli pretekári tímu Ferrari. Jazdci talianskej značky, Charles Leclerc a Sebastian Vettel, však boli vôbec jediní, ktorí v úvodnom piatkovom kole stihli zajazdiť nejaké merané kolo.

Už po niekoľkých minútach spomenutý Leclerc uvoľnil poklop na kanáli, po ktorom následne prešiel britský pilot z tímu Williams George Russell. Riaditeľ pretekov Michael Masi sa preto už po štvrťhodine rozhodol ukončiť prvý tréning a nariadil kontrolu trate.

"Na celom okruhu je približne 300 poklopov, z preventívnych dôvodov sme radšej skontrolovali každý jeden. Bezpečnosť je prvoradá, takže sme zrušili zvyšný priebeh prvého tréningu. V minulosti sme už také niečo mohli vidieť v Monte Carle. Urobili sme aj ďalšie kontroly, aby sme sa uistili, že je všetko v poriadku," povedal Masi pre britskú televíznu stanicu Sky.

V druhom tréningu si najlepší piatkový čas pripísal na konto Monačan Leclerc (1:42,872 min). Hneď za ním skončil ďalší zástupca "stajne" z Maranella - Nemec Vettel s odstupom 0,324 s. Tretí bol svetový šampión Brit Lewis Hamilton na Mercedese (+0,669 s).

Veľká cena Azerbajdžanu F1 - Baku

I. meraný tréning - zrušený po niekoľkých minútach riaditeľom pretekov Michaelom Masim pre uvoľnený poklop na trati

II. meraný tréning: 1. Charles Leclerc (Mon.) Ferrari 1:42,872 min, 2. Sebastian Vettel (Nem.) Ferrari +0,324 s, 3. Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes +0,669, 4. Max Verstappen (Hol.) Red Bull +0,921, 5. Valtteri Bottas (Fín.) Mercedes +1,131, 6. Daniil Kvjat (Rus.) Toro Rosso +1,305

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.