Alonso McLaren možno neopustí: Rokuje o pozícii testovacieho pilota

v kategórii: Motoršport autor: Matúš Pavlík 0

Tím z Wokingu čaká sezóna pravdy. Bez svojej veľkej jazdeckej hviezdy bude stajňa pod obrovským tlakom. Každý doma chce vidieť jeho monoposty na čele. Posilniť progres tímu by mohol (ne)odchádzajúci Alonso, ktorý môže v tíme zotrvať na polovičný úväzok.

Jeho angažmán v sérii vytrvalostných pretekov pokračuje. Rodák z Ovieda tiež koketuje s americkou formulovou Indy Car. Pôsobenie v tejto súťaži môže výrazne posilniť jeho šance na zisk trojkoruny, ku ktorej mu chýba už „len" triumf na slávnych 500 míľ Indianapolis. Španielsky pilot sa síce ešte nerozhodol, no jeho bývalí šéfovia potvrdili, že Fernanda vo vojom kádri chcú udržať.

Piloti Carlos Sainz a Lando Norris sa už vyjadrili, že by Alonsovu spätnú väzbu uvítali. A teraz sa k ním pridal aj šéf tímu Zak Brown. „Hovorili sme spolu otestovaní a rokovať budeme aj v zime. Jeho skúsenosti by pre nás boli určite skvelé," povedal rodák z Los Angeles.

Problémom však je, že McLaren má úplne novú dvojicu pilotov, ktorí sa s autom potrebujú dostatočne zžiť. Preto musia dostať k dispozícii čo najviac kilometrov za volantom. „Potrebujeme, aby obaja naši piloti dostali dostatok času. Takže túto situáciu stále riešime." Brown nepochybuje o tom, že Alonso bude svoj bývalý tím v novej sezóne sledovať. „Myslím, že nebude len sledovať, čo robíme, ale tiež nám pravidelne poskytne aj nejaké vlastné poznámky. Stále je súčasťou našej rodiny."