VIDEO Skvelý výkon Slovákov, Kanada sa triasla do záverečných sekúnd

v kategórii: Hokejová reprezentácia autor: Michal Sedlák 0

Slováci nečakane potrápili domácu Kanadu na MS do 20 rokov, o body bojovali do samotného záveru

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov statočne vzdorovala vo svojom druhom vystúpení na MS v Kanade domácim favoritom - prehrala 1:3. "Javorový list" predtým nadelil 16 gólov oslabenému Nemecku.

V 5. minúte otvoril skóre zápasu Jordan Spence a vyzeralo to na ďalšiu hladkú záležitosť pre Kanaďanov.
No až do 37. minúty sa skóre zápasu nemenilo. V tom čase skóroval Phillip Tomasino a poslal Kanadu do dvojgólového vedenia.

V 59. minúte hralo Slovensko presilovú hru a Róbert Petrovický stiahol brankára, aby zvýšil prevahu hráčov na ľade. Oplatilo sa, Martin Chromiak znižoval na 1:2.

Kanada sa o výsledok triasla do samotného záveru zápasu. 30 sekúnd pred koncom Jack Quinn gólom do prázdnej bránky stanovil konečnú podobu skóre - 3:1.