Zostane Ramsay? Do týždňa by sme mali spoznať meno trénera repre, vyhlásil Šatan

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Zostane Craig Ramsay na reprezentačnej lavičke Slovenska?

Po májových domácich MS 2019 sa s kariérou rozlúčil Ladislav Nagy. Tréner brankárov Ján Lašák v emotívnom vyjadrení po záverečnom zápase s Dánskom vyhlásil, že pre neho osobne bola ešte emotívnejšia rozlúčka s trénerom Craigom Ramsaym.

Zámorskému koučovi skončila dvojročná zmluva. Zatiaľ nie je jasné, či zotrvá na reprezentačnej lavičke Slovenska, alebo ho nahradí niekto iný. Čakalo sa na výsledky volieb prezidenta SZĽH, ktorým sa podľa očakávania stal Miroslav Šatan. Dovtedajší generálny manažér.

„Na Slovensku som zažil krásne dva roky. Po nich môžem konštatovať, že vždy rád pomôžem slovenskému hokeju, ak o to bude záujem. Dopredu však nič neplánujem. Musím si odpočinúť, všetko premyslieť," vyjadril sa Ramsay krátko po skončení šampionátu.

Slovenský tím zaznamenal za dva roky pod taktovkou Ramsayho značný progres. Aj keď nie výsledkový, nakoľko vlani v Dánsku ani tento rok na Slovensku sme nepostúpili do štvrťfinále. Ale progres v atraktivite hry, systéme a aj vo vzťahoch hráčov k reprezentácii bol značný. To sa nedá poprieť.

Väčšina fanúšikov by si aj vzhľadom k tomu zotrvanie charizmatického zámorského trénera na lavičke reprezentácie Slovenska určite priala. „Musíte si počkať. Všetko riešime, v dohľadnom čase sa dozviete viac," vyjadril sa nový prezident zväzu Miroslav Šatan pre šport.sk. „Primárne je naším záujmom dohodnúť sa s Craigom. Sme v kontakte. Volali sme spolu a budeme v kontakte aj tento týždeň," dodal.

Prvá reprezentačná akcia novej sezóny čaká na slovenský tím v novembri - Nemecký pohár. No termín na uzavretie trénerskej otázky je podstatne skorší. „Dali sme si termín do konca augusta. Uvidíme," povedal Šatan. Ak by tento deadline kompetentní stihli, meno nového, či staronového reprezentačného trénera sa dozvieme do týždňa.

Okrem postu hlavného trénera zostáva neobsadená aj pozícia generálneho manažéra, ktorú v posledných dvoch rokoch zastával práve Šatan. V hre je aj možnosť, že popri funkcii prezidenta zotrvá aj na poste generálneho manažéra. „Neviem ešte. Sú rôzne možnosti," vyhlásil.