Zomrel Vladimír Zábrodský, kapitán prvého zlatého tímu z hokejových majstrovstiev sveta

v kategórii: Hokej 0

Legendárny Zábrodský okrem dvoch titulov majstrov sveta v drese Československa vybojoval v roku 1948 striebro na ZOH a šesťkrát sa stal ligovým šampiónom.

21.3.2020 (Webnoviny.sk) - V piatok nad ránom vo Švédsku vo veku 97 rokov zomrel bývalý československý hokejový reprezentant Vladimír Zábrodský.

Legendárny útočník patril medzi najvýraznejšie osobnosti tohto športu v štyridsiatych a päťdesiatych rokoch minulého storočia. V rokoch 1947 a 1949 bol kapitánom československého tímu, ktorý získal zlaté medaily na majstrovstvách sveta.

Výrazná osobnosť hokejovej histórie

, cituje ho portál Hokej.cz.

Zábrodský zažil najúspešnejšiu časť klubovej kariéry v LTC Praha, kde vytvoril elitnú formáciu s Václavom Roziňákom a Stanislavom Konopáskom. Okrem dvoch titulov majstrov sveta v drese Československa vybojoval v roku 1948 striebro na ZOH a šesťkrát sa stal ligovým šampiónom.

Rád si zahral aj tenis

V národnom tíme odohral 94 zápasov s neuveriteľnou bilanciou 158 gólov. V roku 1965 emigroval do Švédska, kde pôsobil ako hráč aj tréner. Na severe Európy strávil aj posledné roky svojho života.

a v roku 2008 sa stal členom Siene slávy českého hokeja. Zaujímavosťou je, že popri hokeju sa venoval aj tenisu a bol členom československého daviscupového tímu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.