Zmeny v reprezentačnom tíme: Štyria hráči skončili, prichádza posila zo zámoria

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Štyria hráči končia, prichádza posila zo zámoria. Zmeny v kádri repre pred MS

Slovenská hokejová reprezentácia uzavrela blok prípravných zápasov pred MS vo Fínsku víťazstvom s Francúzskom 2:0. Po víťaznom domácom turnaji Kaufland Cup generálny manažér tímu Miroslav Šatan informoval o zmenách, ktoré nastali.

„Zostavu sme zredukovali o štyri mená. Prvým je brankár Riečický, ktorého nahradí Adam Húska. Ďalej nepokračuje obranca Koch ani útočníci Valach a Baláž," uviedol Šatan pre hockeyslovakia.sk.

Šancu zahrať si na MS 2022 tak definitívne stratili brankár Dominik Riečický, obranca Patrik Koch a útočníci Marek Valach a Jozef Baláž. Staronovou posilou bude brankár Adam Húska. Ten sa pôvodne pripojil k reprezentačnému tímu, ale NY Rangers si ho stiahli do taxi zostavy, nakoľko hrajú play off v NHL. Napokon gólmana uvoľnili na šampionát. „Adam má letenku, všetko je nachystané. V utorok ráno by mal priletieť a pripojiť sa k nám," informoval Šatan.

Slovensko sa na MS predstaví s trojicou brankárov v zložení Patrik Rybár, Adam Húska a Matej Tomek.

Otáznik visí nad účasťou dvojice obrancov Mário Grman a Martin Gernát. Oboch trápia zranenia a o ich štarte na turnaji sa rozhodne po absolvovaní ďalších vyšetrení.

Ako informoval Šatan, slovenský tím ponechá jedno-dve miesta na súpiske voľné v prípade potreby pre posily zo zámorskej NHL.

Veľkú šancu dostať sa do záverečnej nominácie má ďalší mladík, len 17-ročný útočník Nitry Adam Sýkora.

„Nielen v prvom zápase, ale tiež v extralige počas celej sezóny. Je to ďalší mladý a nádejný hráč, ktorému sme sa rozhodli dať šancu. Je veľmi pravdepodobné, že s nami pocestuje do Fínska. Možno však bude v úlohe čakateľa na miesto v zostave. Rozhodujúce bude, či sa nám podarí získať ešte nejakú posilu zo zámoria. Ak nie, neskôr by sme ho mohli zapojiť do turnaja," prezradil plány Šatan.

Aktuálne káder SR pred MS 2022 vyzerá takto:


Brankári: Patrik Rybár, Matej Tomek, Adam Húska.

Obrancovia: Martin Bučko, Peter Čerešňák, Daniel Gachulinec, Martin Gernát, Mário Grman, Michal Ivan, Adam Jánošík, Šimon Nemec, Mislav Rosandič.

Útočníci: Adrián Holešinský, Andrej Kollár, Michal Krištof, Róbert Lantoši, Adam Liška, Mário Lunter, Jakub Minárik, Kristián Pospíšil, Pavol Regenda, Miloš Roman, Juraj Slafkovský, Adam Sýkora, Samuel Takáč, Alex Tamáši, Tomáš Tatar.