Žiari v prvom útoku fínskeho majstra. Bude slovenským žolíkom na domácich MS?

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Michal Krištof sa po prestupe do fínskej Liigy nestratil. Prebojoval sa do prvého útoku fínskeho majstra.

Návrat do krajiny tisícich jazier

Sezóna 2017-18 bola pre Michala Krištofa v mnohých ohľadoch prelomová. Prečo? Zahral si premiérovo vo farbách Slovenska na MS aj na OH. Na olympiáde nebodoval, no na šampionáte v Dánsku patril k našim najlepším hráčom. Sedem zápasov, šesť bodov. Na debutanta parádna vizitka.

Niet divu, že po ňom siahol fínsky majster Kärpät Oulu. Krištof neváhal a po dvoch sezónach v Nitre zamieril späť do "krajiny tisícich jazier", kde predtým pôsobil päť sezón.

„Do Fínska som sa chcel vrátiť, páčilo sa mi tam. Určite mi pomohlo, že som tam pôsobil. Potešilo ma, že som dostal ponuku od fínskeho majstra, niektorých hráčov som poznal, aj oni mňa. Súčasný tréner ma viedol v juniorskej súťaži, vie, čo môže odo mňa čakať. Návrat do Nitry som považoval takisto za dobrý krok. Dostal som sa do slovenskej reprezentácie, hral som na majstrovstvách sveta i na olympijskom turnaji. Bol som viac na očiach, čo tiež zavážilo," uviedol Krištof pre Pravdu.

Prebojoval sa do prvého útoku fínskeho majstra

Krištof sa po prestupe do jednej z najlepších líg v Európe rozhodne nestratil. Ba práve naopak. Jeho hviezda stúpa čoraz vyššie. V Liige v desiatich zápasoch nazbieral sedem bodov (1+6) a v piatich dueloch Ligy majstrov dokonca zaznamenal osem bodov (3+5). Vďaka výborným výkonom sa prebojoval z tretieho útoku do prvého.

„V predchádzajúcich dvoch zápasoch ma tréneri presunuli z centra tretieho útoku na krídlo prvého k Lasuovi a Leskinenovi. Hráme veľa zápasov, tréneri mierne točia zostavu. Trochu som sa tej zmeny obával – či sa budem vedieť pohybovať v priestoroch krídla, ale zatiaľ sa na tomto poste cítim dobre. Viac času som v útočnom pásme," pochvaľuje si reprezentačný útočník.

Ťažký začiatok, sladký koniec na domácich MS?

Ako to už býva, začiatky v novom prostredí neboli ľahké. A to ani pre Krištofa, ktorý vo Fínsku v minulosti odohral päť sezón. Postupne sa však dostal do správnej prevádzkovej teploty a aktuálne je v laufe.

„Prvý mesiac som sa mal čo obracať, hoci som mal dosť skúseností z hokeja vo Fínsku. Zvykal som si na väčšiu rýchlosť, vstrebával herný systém. Vo fínskej najvyššej súťaži sa veľa korčuľuje, ani na sekundu nesmiete zastať, aby ste súperovi nedali priestor."

Sezónu, ktorej vyvrcholením budú domáce MS v Bratislave a Košiciach, Krištof lepšie naštartovať ani nemohol. Pokiaľ mu forma a zdravie vydržia, bude pre náš tím bezpochýb veľkým prínosom.