Žiadna urazená hrdosť! Hudáček vysvetľuje dôvod svojho ukončenia reprezentačnej kariéry

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Július Hudáček dáva veci na pravú mieru a prehovoril o dôvode svojho rozhodnutia ukončiť reprezentačnú kariéru.

Július Hudáček prekvapil rozhodnutím po MS v Lotyšsku uzavrieť reprezentačnú kapitolu. Veľa sa písalo o tom, že bol urazený, pretože nedostal šancu vo štvrťfinále proti Američanom. Namiesto neho chytal Adam Húska. Hudáček v rozhovore pre hockeyslovakia.sk dáva veci na pravú mieru a prízvukuje, že určite nešlo o urazenú hrdosť. Aj keď by určite proti USA rád chytal. No rozhodnutie skončiť padlo už pred turnajom!

„S Mirom Šatanom sme sa o tom rozprávali už pred turnajom a vravel som mu, že toto sú určite moje posledné majstrovstvá sveta. Plánoval som ešte zabojovať o olympiádu, ale už to nebudem pokúšať. Už toho bolo veľa a je treba prenechať miesto mladším," vysvetľoval Hudáček.

Hudáček podotkol, že by očakával iný prístup z hľadiska toho, čo všetko má v kariére za sebou.

„Musím povedať, že som bol nahnevaný a sklamaný. Chcel som chytať a myslím si, že by som si to za celú reprezentačnú kariéru zaslúžil. Za tých trinásť rokov by tam mohlo byť trochu úcty a rešpektu. Amerika však bola o level vyššie a na prehre by som určite nezmenil nič. Celkovo však musím hodnotiť šampionát pozitívne a mladý tím urobil pekný výsledok."

Hudáček si teraz poriadne oddýchne a bude tráviť čas s rodinou. S manželkou očakávajú tretí prírastok. Aj vzhľadom na tieto okolnosti bude zvažovať ponuky a rozhodovať sa o svojom ďalšom pôsobisku. V Spartaku Moskva skončil a netají, že by rád pokračoval v KHL.

„Mal som už niekoľko ponúk, ale zatiaľ som ich odmietol. Niektoré sú stále živé a rozhodujem sa medzi tým, či to podpíšem už teraz, alebo neskôr. Čakáme totiž tretie dieťa a je teda možné, že počkám a klubovú sezónu začnem až v septembri či v októbri."