Ženu mu prebral Říha. Obšut sa chystá napísať knihu o zlatokopkách

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

To bude trhák!

Nakukol do NHL, päť rokov pôsobil vo švédskej SHL, štyri roky hrával v KHL, dvakrát reprezentoval Slovensko na MS a raz na olympiáde. Jaroslav Obšut.

Bývalý obranca má 43 rokov. Naposledy hral hokej súťažne v sezóne 2017-18 za HC Bratislava. V uplynulej sezóne pôsobil vo funkcii asistenta trénera tohto tímu. Aktuálne je bez práce a rozmýšľa, ktorým smerom sa ďalej pobrať.

Chcel by vykročiť na trénerskú dráhu, no má to jeden zásadný háčik. „Rozmýšľam, čo bude ďalej. S hokejom som skončil a treba sa poobzerať, aké sú možnosti. Chcel som ísť na trénerskú licenciu B, ale podľa nového zákona treba mať maturitu, no a keďže ju nemám, nepustili ma. Odišiel som totiž ako mladý do Kanady za hokejom a tak som nedoštudoval," prezradil pre portál šport24.sk.

Ak sa chce vydať na dráhu trénera, musí si najskôr dorobiť maturitu. Obšut však ešte nie je pevne odhodlaný pustiť sa do toho.

„Pripúšťam možnosť, že by som si urobil aj maturitu a pokračoval s hokejom, ktorý je mi najbližší a robil som ho celý život. Viem si predstaviť seba aj ako trénera, ale nie som ešte pevne rozhodnutý."

Obšut zvažuje ísť v stopách ďalšieho bývalého obrancu Borisa Valábika, ktorého kniha sa stala veľkým hitom. Chce v nej písať nielen o hokeji, ale aj o zlatokopkách. Má s nimi bohatú skúsenosť a naráža pravdepodobne na bývalú manželku Soňu, ktorú mu "vyfúkol" jeho bývalý tréner Miloš Říha.

„Povedal som si, že prečo by som nenapísal knihu aj ja. Ale nie čisto hokejovú, ale zo života so zlatokopkami. Chcem totiž, aby sa moji nasledovníci vyvarovali všetkých nástrah a chýb, ktoré som urobil ja a trpím za to doteraz."