Záborský priznal, ktorý extraligový klub okrem Popradu ho kontaktoval

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Ktorý slovenský extraligový klub okrem Popradu kontaktoval Tomáša Záborského?

Slovenský útočník Tomáš Záborský sa po šestnástich rokoch vracia do slovenskej extraligy. Poprad jeho angažovaním naznačil vysoké ambície a rozhodne má Záborský potenciál stať sa jednou z najväčších hviezd súťaže.

Pôvodne mal podpísaný kontrakt s tímom Bratislava Capitals v Ice HL, ale klub ďalej nebude pokračovať, takže táto spolupráca padla. Napokon sa dohodol s Popradom. Hlavné dôvody prezradil Záborský v rozhovore pre Denník Šport.

„Pre mňa bol skvelá voľba. Je tu dobrá skladba tímu, ciele sú vysoké, všetci túžia po úspechu. Dobrý dôvod bol aj to, že sú tu blízko Vysoké Tatry, kam som chodieval už ako malý chlapec. Páči sa mi tunajšie prostredie. Na Slovensko som sa chcel vrátiť aj z rodinných dôvodov. Už to nebolo len moje rozhodnutie o hokeji ako doteraz. Práve rodina bola jeden z hlavných dôvodov, prečo už budem hrať hokej na Slovensku," vyhlásil 34-ročný útočník.

Záborský priznal, že okrem HK Poprad ho kontaktoval ešte jeden extraligový klub. „Volal mi akurát tréner Prešova Ernest Bokroš."

Od bývalého najlepšieho strelca fínskej Liigy či účastníka Zápasu hviezd KHL sa budú očakávať pod Tatrami veľké veci. „Bolo mi povedané, že očakávajú najmä produktivitu a tiež líderstvo na ľade aj mimo neho. Vynasnažím sa naplniť očakávania vedenia, aj fanúšikov," dodal Záborský.