Z Třinca ho vytlačili mladíci z NHL. Posilní ďalší vicemajster sveta Bratislava Capitals?

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Ďalší vicemajster sveta posilou Bratislava Capitals? Z Třinca ho vytlačili mladíci z NHL

Slovenský útočník Juraj Mikúš nedávno bol na skúške v českom Třinci. Zmluvu napokon nezískal. Dôvodom bol obrovský pretlak v útoku "oceliarov", ktorí angažovali niekoľko mladíkov zo zámoria, ktorí si v českej extralige skrátia čakanie na decembrový štart novej sezóny v NHL či AHL.

„Takmer mesačný pobyt v Třinci bol naozaj výborný. Cítil som sa na ľade v tíme super, ale musím priznať, že konkurencia v klube je obrovská. Najnovšie podpísali dvoch hráčov Zadinu a Jašeka, takže pre mňa už miesto neostalo. V klube mi však povedali, že možno v novembri po odchode hráčov do zámoria sa miesto uvoľní, tak uvidíme," priznal Mikúš v rozhovore pre Nový Čas.

Třinec sa dohodol s útočníkmi Filipom Zadinom, Joeom Velenom (obaja Detroit), Lukášom Jašekom (Vancouver) či Milošom Romanom (Vancouver Giants).

Juraj Mikúš spomína dve možné pôsobiská, kde by mohol začať sezónu - Bratislava Capitals, s vedením ktorého bol v kontakte alebo v rodnej Skalici.

„Pred mesiacom som bol v kontakte s Bratislava Capitals s Dušanom Pašekom, musím sa mu ozvať, či je to ešte v hre. Inak inú ponuku zatiaľ nemám. Od budúceho týždňa plánujem začať trénovať s prvoligovou Skalicou a nevylučujem, že v klube, kde som vyrastal aj začnem sezónu, pokiaľ nebudem mať niečo iné."

Bratislava Capitals bude v nasledujúcej sezóne štartovať v nadnárodnej IceHL. Nedávno sa na skúške dohodol s útočníkom Michelom Miklíkom, ktorý bojuje o riadny kontrakt. Zhodou okolností bol s Jurajom Mikúšom pri zisku poslednej slovenskej medaily na svetových šampionátoch - striebra na MS 2012.