Vytvorili najnebezpečnejší útok vo Švédsku. Cehlárik: Čudujem sa, že Hrivík nedostal viac príležitostí v NHL

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Peter Cehlárik a Marek Hrivík vytvorili v Švédsku najnebezpečnejší útok. Čudujem sa, že nedostal viac príležitostí v NHL, hovorí Cehlárik o krajanovi

Marek Hrivík a Peter Cehlárik stvorili v švédskej lige najnebezpečnejší útok. Výborne ich dopĺňa Kanaďan Carter Camper. Všetci traja sú v top 4 bodovania SHL.

Hrivík je s 18 bodmi bodovým lídrom súťaže. Cehlárik sa s 8 presnými zásahmi delí o post top kanoniera švédskej ligy.

„Marek hrá výborne. Je jednoduché s ním hrať, lebo skvele korčuľuje. Ako center má aj veľa práce v obrannom pásme, ale nerobí mu problém, aby to stíhal. Už minulý rok sa javil veľmi dobre, spravil si v klube meno. Teraz si dovolím povedať, že má pri sebe kvalitnejších hráčov. Viac si to užíva," hovoril Cehlárik pre šport.sk.

Cehlárik a Hrivík mali podobný osud. Dlhé roky bojovali v zámorí o stabilnú pozíciu v NHL, no možno im chýbal povestný kus šťastíčka, nezískali ju. V Leksande bok po boku v jednej formácii zažívajú hokejovú renesanciu.

„Jeho sila je vo výbornom a neúnavnom korčuľovaní. Je rýchly, silný na puku, ako center tvorí hru," chválil Cehlárik krajana. „V NHL je to buď – alebo. Nie je to len o tom, aký ste hokejista, ale aj akú dostanete šancu. Rozhoduje veľa faktorov. Tiež sa čudujem, že nedostal v profilige viac príležitostí."

Cehlárik si užíva návrat do Švédska nielen po hokejovej stránke, ale aj po životnej. Leksand je malé mestečko. Hrivík v minulej sezóne spomínal, že tam nie je príliš čo robiť, no Cehlárik si pokoj a kľud užíva a pochvaľuje.

„S priateľkou sa máme ideálne. Ak chceme ísť do lepšej reštaurácie či kaviarne, musíme ísť polhodinu autom do najbližšieho mesta. Je tu iný štýl života. Bývame v chatkách nad jazerom, čoskoro budeme mať psa. Na druhej strane, ak by som bol sám ako Hrivo, bolo by to asi ťažšie," hovorí Cehlárik.