Vytratil sa zo scény. Čo je s Rišom Zedníkom?

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Kam sa vytratil bronzový medailista z MS 2003 Rišo Zedník?

Richard Zedník po skončení aktívnej kariéry pracoval v Banskej Bystrici v pozícii asistenta trénera. Po skončení sezóny 2017-18 sa z hokejovej scény vytratil. V rozhovore pre Nový Čas porozprával, čomu sa aktuálne venuje.

„Hlavne svojej rodine, ktorá je na prvom mieste a dostala prednosť pred hokejom. Predtým som bol tri roky v pozícii asistenta trénera v Banskej Bystrici a nemal som vôbec voľný čas. Mám dve malé deti, takže chcem vidieť ako rastú, pretože teraz sú v tom najkrajšom období."

Útočník, ktorý odohral v zámorskej NHL 745 zápasov v základnej časti, si aktuálne vychutnáva rodinný život. No pripúšťa, že do hokejového diania by sa v budúcnosti mohol vrátiť.

„To sa uvidí neskôr, a hlavne, o akú prácu by išlo. Skôr by som zobral niečo na reprezentačnej úrovni ako na klubovej. Ja už nechcem robiť každý víkend, pretože to ste úplne odstrihnutý od rodiny. Teraz však nad tým ani neuvažujem, je to hudba budúcnosti."

44-ročný Zedník priznáva, že hokej vypustil zo svojho režimu úplne. V tejto oblasti nepracuje a hokejku v ruke nedržal už rok.

„Priznám sa, že naposledy som hral exhibíciu počas vlaňajšieho Zápasu hviezd v Banskej Bystrici. Odvtedy som hokejku v ruke nedržal."

To však neznamená, že sa neudržiava vo fyzickej kondícii. S obľubou si chodí zahrať tenis.

„Chodím hrávať tenis, takže tam mám aj to zápolenie, lebo vždy o niečo hráme."

Zedník bol pri zisku bronzu na MS 2003. V ohrození života bol v rokou 2008, keď mu spoluhráč korčuľou prerezal krčnú tepnu.