Výkon, aký sme od našich na MS nevideli minimálne poslednú dekádu

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Grandiózne. Pyšné americké hviezdy z NHL sme roztrhali na márne kúsky. Lepší úvod domácich MS 2019 sme si nemohli želať.

Minimálne posledných desať rokov sme od našich chlapcov na majstrovstvách sveta nevideli výkon, akým sa prezentovali v úvodnom stretnutí domácich MS 2019. V košickej Steel aréne doslova roztrhali na márne kúsky americké hviezdy z NHL. Výsledok 4:1 je absolútne zaslúžený.

Srdiečko od prvej do poslednej minúty. Bojovnosť. Nasadenie. Tímový výkon. Zodpovedná práca v defenzíve. Vracanie sa útočníkov späť dozadu. Ofenzívna výpomoc od obrancov. Kompaktnosť. Dodržiavanie systému. Obmedzenie individuálnych chýb. Efektívnosť v zakončení. To všetko bolo v našej hre.

Patrik Rybár podal fenomenálny výkon, najmä jeho zákrok zo záveru stretnutia pri tutovke Martineza dvíhal divákov zo sedačiek. Erik Černák preukazuje, že jeho strela má hviezdne parametre. Matúš Sukeľ, že je hráčom budúcnosti. Tomáš Tatar dal jeden gól, no mal podobnú šancu, len nespracoval dobre puk a mohol byť aj druhý.

Michal Krištof na centri s krídlami z NHL preukázal svoju kvalitu, rýchlosť, šikovné ruky a zaslúžene sa dočkal gólu. Andrej Sekera a jeho prehľad či ofenzívne výpady. Obrancovia sa nebáli podporiť útok, či už Erik Černák, Christián Jaroš, Marek Ďaloga preukázali výborný ťah na bránku a ofenzívne chúťky. Patrik Koch mal svetlé momenty.

Róbert Lantoši predviedol, že má rýchlosť s ktorou by sa nestratil ani v NHL. V tretej tretine sa stredom obrany predral do úniku a americkí zadáci jeho raketovým tryskám nestíhali. Adam Liška ukázal, v čom sú jeho prednosti. Bojovnosť, silný v osobných súbojoch, vie získať puk, vie ho podržať, platný v defenzíve, v oslabeniach. Výborný výkon.

Každý jeden hráč z nášho tímu si zaslúži za predvedený výkon veľkú pochvalu. Už len za to, ako dokázali ustáť tlak, ktorý na nich bol v otváracom stretnutí domácich MS 2019 pred zaplnenou košickou Steel arénou.

Naše posily z NHL mali prsty v troch zo štyroch gólov. Černák skóroval po prihrávke Sekeru, Tatarovi servíroval Pánik a Krištofovi zas Marinčin. Poltucet borcov z NHL ukázalo svoju kvalitu. Svojím prístupom, nasadením a prejavom strhávajú aj ostatných k lepším výkonom.

Špeciálne treba vyzdvihnúť Patrika Rybára, ktorý pred očami trénera Detroitu Red Wings Jeffa Blashilla, ktorý vedie Američanov, ukázal, že by si ho táto organizácia mala podržať a že je brankárom, ktorý má budúcnosť v NHL. Proti hviezdam zámorskej profiligy sa nestratil. Práve naopak. Vymazal ich.