Vybral si krajinu majstrov sveta, aby sa dostal do repre

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Radšej hrať vo fínskej Liige, ako v zámorskej ECHL. Takto uvažoval slovenský mladík, ktorý chce zabojovať o reprezentačný dres

Kristián Pospíšil si na skúške vo fínskom tíme Lukko Rauma výkonmi vybojoval kontrakt na jeden rok s opciou. Pôsobiť bude v krajine majstrov sveta - fínskej Liige. Táto súťaž patrí medzi TOP v Európe a množstvo hráčov priamo z nej prúdi do NHL.

23-ročný slovenský útočník strávil tri roky v zámorí. Možnosť zotrvať za "veľkou mlákou" mal aj toto leto, no vybral si ponuku z Fínska a návrat to Európy.

„Mohol som zotrvať v zámorí, ale s agentom sme sa zhodli, že je pre mňa lepšie sa ukázať teraz v Európe, ako zostávať v ECHL. Do zámoria sa možno v budúcnosti vrátim," vyhlásil pre šport.sk.

„Hlavne dúfam, že konečne zažijem sezónu bez zranení. Aj pred dvoma rokmi, keď som upútal na hlavnom kempe Toronta Maple Leafs, som sa zranil, keď som utrpel otras mozgu a ročník sa nevyvíjal dobre. Verím, že som si vyčerpal všetku smolu a už to bude dobré," zaželal si.

Zdravie je pre športovca alfou a omegou. V prípade Kristiána Pospíšila to platí dvojnásobne. Vlani v lete si počas letnej prípravy potrhal väzy v kolene a vynechal celú sezónu čo je pre každého športovca obrovská nepríjemnosť.

„Stalo sa mi to pri šprinte počas letnej prípravy. Operovali ma ešte v septembri v Toronte a napokon som neodohral ani jediný zápas," vrátil sa Pospíšil k rok starej nepríjemnosti, ktorá ho postretla.

Kristián Pospíšil hral na šampionátoch do 18 i 20 rokov a rád by sa postupom času prebojoval aj do seniorskej reprezentácie. Nové vedenie v uplynulých rokoch dávalo šance aj menej známym mladším hokejistom. Táto cesta sa zdá byť prínosná. Pospíšil by výkonmi v krajine majstrov sveta chcel upútať a dostať premiérovú pozvánku do seniorského národného tímu.

„Jedným z cieľov je predstaviť sa v národnom tíme. V prvom rade sa sústredím na klub, aby som podával vyrovnané výkony, a potom sa mi možno otvorí cesta do národného tímu. Bola by to pekná postupnosť," uviedol