Vůjtek zhodnotil hru Slovákov. Pochválil obranu, vyzdvihol štvoricu útočníkov a skritizoval Čiliaka

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Vladimír Vůjtek pozorne sleduje výkony slovenskej reprezentácie na domácich MS 2019. Kto z nášho tímu sa mu páči a kto naopak nie?

Tri výborné výkony majú za sebou slovenskí reprezentanti na domácich MS 2019. Na úvod porazili Američanov 4:1, následne sme zohrali vyrovnané partie s Fínskom (2:4) a Kanadou (5:6), no body nám unikli pomedzi prsty.

Vladimír Vůjtek stál na lavičke strieborného slovenského tímu na MS 2012. Bol pri našom poslednom medailovom úspechu. Veľmi pozorne sleduje výkony nášho tímu na domácom šampionáte a v rozhovore pre šport.sk zhodnotil kto z nášho tímu sa mu páči a kto menej.

„V obrane Andrej Sekera s Martinom Marinčinom, Erik Černák hrá perfektne a veľmi sa mi páči aj Martin Fehérváry. Toho sledujem už tri roky a každým rokom rastie. Celá obrana je na vysokej úrovni.”

„V útoku ma prekvapil Ladislav Nagy, ktorý aj vo svojom veku hrá výborne a korčuliarsky stíha. Jeho nominácii som sa pôvodne trošku čudoval, ale teraz vidím, že bola jasne oprávnená.”

„Okrem Nagya sa mi páčili aj pre mňa menej známi hráči ako Matúš Sukeľ, Adam Liška či Mário Lunter. Veľmi dobre sa ukazujú, majú sebavedomie, výborne korčuľujú a neboja sa hrať v priestoroch, kde sa zápasy rozhodujú.”

Bývalý tréner slovenskej či českej reprezentácie skritizoval výkony gólmanov, ktorí náš tím podľa jeho názoru na turnaji zatiaľ príliš nepodržali. Paradoxne, práve v bránkovisku máme asi najväčšiu konkurenciu na čo nečakane doplatil Július Hudáček, ktorý sa na domáce MS 2019 nedostal.

„Vždy som nerád hodnotil brankárov. Nechcem kritizovať, pretože Marek Čiliak chytá výborne v českej extralige, ale... ukazuje sa, že nie sú svetová špička. Chytajú dobre, ale ostatné tímy majú v bráne väčšiu kvalitu. Aspoň zatiaľ to tak vyzerá. Faktom je, že slovenské brankárske výkony neboli ideálne. Najmä proti Kanade.”