Vůjtek: Jediná cesta, ktorá môže zachrániť slovenský hokej

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Vladimír Vůjtek si myslí, že slovenský hokej sa vybral správnym smerom.

Vladimír Vůjtek bol pri zisku posledného cenného kovu slovenskej hokejovej reprezentácie na MS. Na šampionáte v roku 2012 náš tím priviedol k striebru.

Českému ex-trénerovi sa páčili výkony Slovákov na májových domácich MS. „Musím priznať, že som videl progres. Hrali ste veľmi dobre. Bohužiaľ, stalo sa to, že posledné minúty v dvoch zápasoch vám utiekli a na tom sa skazil výsledok. Nie hra, ale výsledok, pretože hra bola dobrá celý šampionát. Slováci sa mi veľmi páčili, akurát je mi veľmi ľúto, že sa nedostali do štvrťfinále, pretože tam mali určite čo povedať," vyhlásil skúsený odborník pre šport.sk.

Slovenský hokej výrazne upadol. Preč je medailová éra z MS. Dokonca už niekoľko rokov náš tím nepostúpil ani len do štvrťfinále. Osemnástka tento rok vypadla z elitnej kategórie. Ubúdajú nám hráči v zámorskej NHL, tento rok bol draftovaný jediný.

Novozvoleným prezidentom SZĽH sa stal Miroslav Šatan. Člen zlatej generácie hokejistov. Osvedčil sa aj v pozícii generálneho manažéra. Tím Európy na Svetovom pohári 2016 priviedol do finále. Rovnakú pozíciu zastával pri slovenskom mančafte v posledných dvoch rokoch a progres bol značný.

„Podľa mňa je to správne a je to jediná cesta, ktorá môže zachrániť slovenský hokej. Dlho sa na nich čakalo, kým ukončia kariéry. Teraz tá doba nastala a už sú tam aj Michal Handzuš či Ján Lašák."

„Teraz zlatá generácia začína preberať funkcionárske stoličky, pretože predošlá skupina nemala až tak záujem o trénerskú prácu. Dnes je tu Vladimír Országh či Ján Pardavý a mnohí ďalší, ktorí do toho išli. Všetci to boli zároveň veľmi chytrí hráči, čo mali hlavu na správnom mieste a teraz to prenášajú do funkcionárskej práce."

Veríme, že sa nemýli.