Vo fínskej juniorke Slovákom vyrastá obrovská nádej

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Ďalší príklad, že najväčšie nádeje pre slovenský hokej do budúcnosti nám vychovávajú v zahraničí.

Martin Fehérváry s Petrom Cehlárikom vyrastali hokejovo vo Švédsku, bratia Pospíšilovci v Rakúsku, bratia Romanovci v Česku, Filip Krivošík vo Fínsku. To všetko sú dôkazy toho, že najväčšie nádeje pre budúcnosť slovenského hokeja vyrastajú mimo nášho systému - v zahraničí.

Ďalším žiarivým príkladom je len 16-ročný obranca Samuel Kňažko. Ten pravidelne nastupuje v juniorskej fínskej Liige v drese TPS Turku. V 41 zápasoch strelil 2 góly, nazbieral 13 bodov. V kvalitnej súťaži sa dokázal presadiť a uchytiť, to i napriek tomu, že nastupuje aj proti o tri roky starším hráčom.

Kňažko sa vlani predstavil v slovenskom národnom tíme na MS do 18 rokov, patril k našim najlepším hráčom, keď v piatich dueloch dvakrát skóroval a pridal aj jednu asistenciu. Pritom bol historicky najmladším Slovákom, ktorý na MS do 18 rokov hral!

Kňažko bude dostupný na budúcoročnom drafte NHL. Bude zaujímavé sledovať, aký bude interes o jeho služby. Jedno je však už teraz isté, vyrastá v ňom pre slovenský hokej obrovská nádej do budúcnosti.