Vladimír Růžička ho odstavil! Slovenský reprezentant sa posťažoval na praktiky kontroverzného trénera

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Vladimír Růžička bol hlavný dôvod odchodu slovenského reprezentanta

Slovenský reprezentačný obranca Mislav Rosandič odštartoval sezónu v tíme Hradec Králové. No po tom, ako sa trénerskej taktovky chopil kontroverzný Vladimír Růžička z klubu odišiel.

„Ako prebral Hradec Králové tréner Vladimír Růžička, nebol som spokojný so svojou pozíciou. Vynechal ma z oslaboviek aj presiloviek, hrával som málo. Na jeseň mi nedovolili prestúpiť inam," opisoval dôvody svojho konca v Hradci Rosandič pre šport.sk.

„Povedal som si, že sezónu dokončím v klube, aj keď nehrávam dostatočne. Predsa len sa nám mala aj narodiť dcéra, na čo som myslel prioritne. Opakoval som si, že skúsim trénera presvedčiť výkonmi, aby mi dal väčší priestor. Ten som nedostal, do čoho prišla ponuka. Hradec si vyberal hráča z dvoch, troch mužstiev a rozhodol sa pre výmenu s Vítkovicami," dodal.

V novom klube Rosandič zatiaľ odohral osem zápasov so ziskom dvoch asistencií, no pochvaľuje si najmä herné vyťaženie. Konečne dostáva dostatočný priestor na ľade a to mu pomohlo aj k nedávnej miestenke v reprezentačnom tíme - predstavil sa na domácom turnaji Kaufland Cup, ktorý naši hokejisti vyhrali.

Rosandič sa snažil kontroverzného trénera presvedčiť výkonmi, no ten mu nedal priestor. Postupne ho preradil do pozície siedmeho obrancu, nestaval ho na presilovky ani oslabenia a nedovolil mu prejaviť naplno ofenzívny potenciál. Rosandiča najviac mrzí, že k zmenám v zostave neprišlo ani keď sa Hradcu nedarilo.

„Myslím si, že som nehral zlý hokej, ale pri štýle trénera Růžičku sa ťažko presadí obranca ofenzívnejšie. Má len stáť na modrej čiare, nemôže si zbiehať k bránke. Snažil som sa plniť všetko, čo mi povedal, ale postupne ma preradil na pozíciu siedmeho obrancu. Predsa len už nemám osemnásť, devätnásť rokov a mám herne na viac. Najhoršie bolo, že sme prehrávali a aj tak to tréner nezmenil."