Višňovský objasňuje konflikt s trénerom Vůjtekom pre neúčasť na olympiáde v Soči: Takto to celé bolo!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

V NHL hral, na olympiádu do Soči nepricestoval. Vtedajší tréner Vladimír Vujtek sa kvôli tomu dostal do konfliktu s Ľubomírom Višňovským. Bývalý obranca objasnil, prečo neprišiel reprezentovať

Ľubomír Višňovský sa kvôli olympiáde v Soči 2014 dostal do nemilosti Vladimíra Vůjteka. Vtedajší reprezentačný tréner totiž nechápal, ako je možné, že náš elitný obranca neposilnil národný tím pod olympijskými kruhmi, keď v poslednom zápase NHL pred štartom Hier nastúpil v zápase proti Coloradu Avalanche, odohral 18 minút, strelil gól a na ďalší asistoval.

Višňovský kontroverznú situáciu objasnil v rozhovore pre športový podcast E1.

„Pred olympiádou v Soči som trpel najhorším otrasom mozgu. Tri mesiace som bol mimo. Vstával som s ťažkými migrénami, bolela ma hlava. Zistili mi klasický migrénový otras mozgu, na ktorý neexistuje liečba.”


„Vypisoval som každý deň test, v ktorom odpovedáte na približne 11 otázok. Napríklad, či vám vadí svetlo, hluk. A máte to označiť na stupnici od jedna do päť. Tri mesiace som na všetko dával (najhoršiu) 5-ku,” hovoril bývalý elitný obranca o ťažkých chvíľach.

Ako je však možné, že v poslednom zápase NHL pred štartom olympiády v Soči hral a navyše vo výbornej forme, veď strelil gól a asistoval? Višňovský má na túto situáciu logické vysvetlenie zdôvodňujúce jeho absenciu v Soči.

„Klubový lekár ma varoval, že sa zrútim hneď po prílete do Soči. Že nezvládnem 11-hodinový časový posun. Že na ľade nič neurobím. Slovákom sa nedalo vysvetliť, prečo keď hrám NHL, nejdem na olympiádu. Nemohol som si dovoliť prísť a ísť tak proti zamestnávateľovi a tímu.”


„Nechápal to ani pán Vůjtek. Bola to zlá situácia. Teraz už máme normálny vzťah, aj sa pozdravíme,” priznal Višňovský.

Višňovský neveril reprezentačný tréner Vůjtek, no dlhotrvajúce ťažkosti po otrase mozgu mu neverili ani v New Yorku Islanders. Dokonca slovenského obrancu donútili ísť na test.

„V klube už boli na mňa nahnevaní a mysleli si, že si vymýšlam. Môj kouč (v New Yorku Islanders) ma vtedy pod tlakom vedenia donútil ísť na test. Lebo mi už neveril ani on. Mal som ísť 30 sekúnd naplno na bicykli. Pohádali sme sa, ale povedal som že – dobre, idem.”

„Samozrejme, že hneď som odpadol, povracal sa a hodinu ma tam kriesili. Až vtedy mi uverili, že si nevymýšľam. Myslel som, že to bude koniec mojej kariéry. Až krátko pred olympiádou som sa dostal do prijateľného stavu."