Vinco Lukáč o boji s koronavírusom a čoho sa najviac obáva v súvislosti so slovenským športom?

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Vincent Lukáč vyhral boj s Covidom, aj keď má takmer 70 rokov. Prehovoril aj o tom, čoho sa najviac obáva v súvislosti so slovenským športom

Vincent Lukáč. Jedna z najväčších legiend slovenského hokeja. Bývalý politik, ktorý sa dostal do pozornosti médií aj rôznymi škandálmi či incidentmi.

V rozhovore pre Nový Čas porozprával, ako zvládol boj s koronavírusom. Pritom na Valentína oslávil 67. narodeniny a teda patrí k najohrozenejšej skupine obyvateľstva.

„Musím si zaklopať, obaja so synom sme mali ľahšie príznaky. Bolelo ma hrdlo, kĺby, bol som zoslabnutý, ale po troch týždňoch som sa dal našťastie dokopy a som šťastný. Treba povedať, že ako národ sme ku koronavírusu veľmi ležérni. Kým to nezasiahne nás alebo blízkeho človeka, tak sa správame nezodpovedne, a to je chyba."

Rozvážne sa postavil k otázke vakcinácie.

„Najskôr nech sa dostanú na rad tí, čo to najviac potrebujú. Počkám si ešte na určité štúdie a potom nemám problém sa ísť aj ja dať zaočkovať."

V uplynulom období nielen slovenskými, ale aj zahraničnými médiami rezonovala téma svetového šampionátu a snahy Slovenska stať sa spoluorganizátorom turnaja.

„Keď som čítal o tom, že sme chceli organizovať šampionát, tak som z toho zostal úplne paf! Vravel som si, že bez ľudí a za tejto situácie to je zbytočné. Napokon sa medzinárodná federácia rozhodla správne a nechala turnaj Lotyšsku. Aj keď šampionát bude, tak to nebude mať takú úroveň. Fanúšikovia chýbajú, bez nich to nemá to korenie," myslí si Vincent Lukáč.

V súvislosti s koronavírusom vládne množstvo obmedzení po celom svete, od najzákladnejších vecí, cez cestovanie až po absenciu divákov na športových podujatiach. Lukáča veľmi trápi, aký dopad to môže všetko mať na slovenský šport a progres mladých športovcov.

„Veľmi ma mrzí najmä to, že deti a mládež už takmer rok netrénujú. Bojím sa toho, aby nezostal šport v budúcnosti na amatérskej báze. Nebyť Petry Vlhovej, tak ani na Slovensku nevieme, že existuje šport," dodáva.