Vincent Lukáč ostro kritizuje nomináciu na MS vo Fínsku: Nitku suchú nenechal na Tatarovi!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Vincent Lukáč tvrdo skritizoval nomináciu na MS, oprel sa najmä do Tatara.

Slovenská hokejová reprezentácia sa predstaví na MS vo Fínsku v historicky najmladšom zložení. Stávka na mladosť sa súčasnému vedeniu opláca, dôkazom toho bola bronzová olympiáda v Pekingu. Hrdinom turnaja bol v tom čase len 17-ročný Juraj Slafkovský.

Legendárny útočník Vincent Lukáč ale pre nomináciu na MS vo Fínsku nenašiel pochopenie a tvrdo ju kritizuje.

„Som známy ako večný kritik, ani teraz nebudem iný. Nominácia na majstrovstvá sveta je čistý alibizmus. Stavili sme na mladíkov, v prípade výbuchu sa môžeme vyhovoriť na ich neskúsenosť, budeme vyplakávať, že nám chýbala kvalita a herná skúsenosť. Prečo sme nechali doma viacerých kvalitných borcov, ktorí získali v drese českého majstra Třinca titul, podobne niektorých vyspelých hráčov zo Slovana a Nitry?," uviedol Lukáč pre Denník Šport.

Ostro kritizuje najmä jedinú posilu zo zámorskej NHL - útočníka New Jersey Tomáša Tatara.

„Bučekovo zranenie sa mi javí ako maskovací manéver. Do národného tímu sa, naopak, s pompou vracia ako líder Tatar. Čo v ňom dokázal? Čím, okrem nepomerne vysokých príjmov, hokejový svet zaujal? Prečo nepomenujeme veci pravými menami? Máme módu tlačiť do popredia mladých a ideme sa z toho zblázniť."

Podľa Lukáča hrozí, že s tímom, ktorý odcestoval do Fínska, môže po vydarenej olympiáde nasledovať "pád z oblakov".

„Urobíme štvrťfinále a vrátime sa ako majstri sveta. Pozrime sa, kto na nás vo Fínsku čaká. Najprv Francúzsko, s tým by sme mohli mať problémy akurát vo futbale. Chýbať budú Rusi i Bielorusi. Do politiky sa miešať nebudem, ale hokejovo svet utrpí. Žičím mužstvu ako vždy to najlepšie, ale existujú aj obavy, aby sme nespadli z oblakov."