Vincent Lukáč kritizuje mladíkov: Rýchlo by mali padnúť späť na zem! Po Kanade pochválil jedno meno

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Vincent Lukáč kritizuje mladíkov, po Kanade pochválil jediné meno!

Legendárny útočník Vincent Lukáč pozorne sleduje dianie na prebiehajúcich MS vo Fínsku. Po prehre s Kanadou (1:5) nebol k výkonu slovenského tímu len kritický.

„Nebudem len kritizovať, dve tretiny sa na ten zápas pozeralo veľmi dobre. Kvalita bola na jednej i druhej strane, no bohužiaľ, hokej sa hrá na góly a tých strelil viac náš súper," zhodnotil zápas pre šport24.sk.

Vyzdvihol výkon brankára Adama Húsku, ktorý predviedol niekoľko fantastických pasáží. Napriek prehre a piatim inkasovaným gólom ho vyhlásili za najlepšieho hráča slovenského tímu. Podľa Lukáča oprávnene.

„Spoluhráči mu môžu ruky-nohy bozkávať za to, čo pochytal. Najmä preňho musí byť tá prehra krutá."

Kriticky sa však Lukáč vyjadril k nemohúcnosti slovenskej ofenzívy. V posledných dvoch zápasoch proti Nemecku a Kanade dokázali zverenci trénera Craiga Ramsayho streliť len po jednom góle. V tejto súvislosti kritizoval mladíkov, ktorí zažiarili na olympiáde v Pekingu.

„Čo mám na to povedať? Z nikoho sa nestane kanonier zo dňa na deň a najmä sa nerodí každý deň. Nebolo tak v prípade Pálffyho, Gáboríka, Mariána Hossu a v neposlednom rade ani mňa. Poviem to na rovinu, priveľký mediálny záujem po bronze na olympiáde v Pekingu niektorým hráčom priveľmi uškodil a rýchlo by mali padnúť späť na zem," vyhlásil Vincent Lukáč.