Vilardi zažil debut v NHL ako z rozprávky, na premiérový gól mu stačilo 10 sekúnd

v kategórii: Hokej 0

Kanaďan skóroval hneď z prvej strely v prvom striedaní.

hneď štyrikrát v drese Toronta Maple Leafs do siete Ottawy Senators. Kanadský center Los Angeles Kings Gabriel Vilardi však zažil debut, ktorým sa zapísal do histórie najkvalitnejšej hokejovej súťaže sveta.

z Floridy Panthers. Stačilo mu iba 10 sekúnd, čím prekonal dovtedajší rekord krajana Gusa Bodnara z Toronta Maple Leafs z roku 1943. Na premiérový presný zásah v NHL vtedy potreboval o päť sekúnd viac ako Vilardi.

Dvadsaťročný mladík skóroval v čase 1:26 min, keď nenápadne vypálil v útočnom pásme a puk si našiel cestu do siete. "Bolo to šialené. Nepredviedol som najlepšiu strelu, ale prešla do bránky, čo je podstatné. Bol to veľmi vzrušujúci moment," uviedol pre klubový web Vilardi, ktorý v doterajšom priebehu sezóny nastupoval na farme v AHL za Ontario Reign a v 32 zápasoch nazbieral 25 bodov (9+16).

Vilardi ukončil duel s bilanciou 1+1 a jeho tím sa tešil z tesného víťazstva 5:4. "Využil svoju šancu. Nedali sme mu príležitosť len tak, bol v Ontariu jedným z najlepších hráčov. Ukázal, že môže hrať v NHL. Mal odlišnú cestu do ligy ako iní hráči vybraní v prvom kole. Musel na sebe zapracovať po zranení, ale zvládol to. Bol to veľký deň preňho aj celú jeho rodinu," doplnil tréner Todd McLellan na adresu Vilardiho, ktorého debut sledovali z tribúny aj jeho rodičia a brat.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.