Viedenský priznal tri ponuky a prezradil dôvod, prečo si vybral Zvolen

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Marek Viedenský mal na stole tri ponuky, prezradil aké a aj dôvod, pre ktorý uprednostnil Zvolen

Zvolen, Slovan a Žilina. Tri ponuky, ktoré mal na stole útočník Marek Viedenský. Rozhodol sa pre tím spod Pustého hradu. Jeden z hlavných dôvodov svojho rozhodnutia prezradil pre šport.sk.

„Viacero faktorov, ale veľkú úlohu zohral môj niekdajší spoluhráč zo Slovana Rado Puliš, ktorý sa vracia domov a presvedčil aj mňa. V Slovane sa mi s ním hralo výborne. Môžeme si vzájomne pomôcť posunúť sa vyššie."

Za Slovan hrával počas pôsobenia v KHL a belasý dres obliekal aj v poslednej tipsportligovej sezóne, v ktorej nazbieral 15 bodov v 28 zápasoch.

„Zvažoval som Slovan, ale odtiaľ sa veci nehýbu, tak som sa musel posunúť," priznáva Viedenský. „Zo Slovanu bolo, žiaľ, ticho. Stretol som raz trénera Romana Stantiena, asi pred mesiacom. On by ma chcel, ale nemohol som stále čakať," dodáva.

Slovan by mal v najbližšom čase definitívne prejsť do rúk nového majiteľa - spoluzakladateľa firmy ESET Rudolfa Hrubého. Nového majiteľa má čerstvo aj Žilina. Ambiciózny projekt, v ktorom chcú stavať na dátovej analytike a moderných metódach, zaujal aj Viedenského.

„Áno, môžem povedať, že ma zaujal projekt v Žiline, kde vstúpil do klubu nový majiteľ. Oslovil ma štýl, akým to chcú robiť. Páči sa mi ich myšlienka. Chcem však hrať extraligu, nateraz sme to nechali tak. Nechcel som ísť do nižšej súťaže. Oceňujem však, akým smerom sa chce Žilina uberať. Verím, že bude napredovať."

Útočník, ktorý šesť rokov pôsobil v zámorí a rok odohral vo fínskej Hämeenlinne, by v budúcnosti rád ešte zamieril do zahraničia. V posledných rokoch ho brzdili zdravotné problémy a zranenia.

„Mal som záujem riešiť zahraničie. Veľa klubov mlčalo, ďalšie mali plné súpisky. Dvere mi pribuchli aj početné zranenia za posledné dva roky. Ak odohrám dobrú kompletnú sezónu, môže sa mi podariť v budúcnosti hocičo."