Viedenského cieľom obhájiť titul a návrat do repre: Nepodarilo sa mi to z KHL, tak možno z extraligy

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Marek Viedenský má cieľ obhájiť titul a vrátiť sa po piatich rokoch do reprezentácie: Nepodarilo sa mi to z KHL, tak možno z extraligy

Slovenský útočník Marek Viedenský pred rokom ani len netušil, akú úspešnú sezónu zažije, keď sa dohodol na podpise zmluvy s HKM Zvolen. Napokon ročník skončil majstrovskými oslavami.

Pod Pustým hradom vládla spokojnosť s výkonmi 30-ročného centra, aj napriek tomu, že ho opäť prenasledovali zranenia a odohral vrátane play off len 30 zápasov s bilanciou šesť gólov a 23 bodov.

So Zvolenom podpísal nový dvojročný kontrakt a pred nasledujúcou sezónou je cieľ jasný: obhájiť titul v extralige.

„Kto by nechcel titul? Hráme pre to, aby sme vyhrávali a nie preto, aby sme sa len zúčastnili. Moje ciele sú tradičné: odohrať čo najdlhšiu sezónu a pomôcť tímu čo najviac. Ak to tak bude, pomôžem aj sám sebe, vylepším si štatistiky a budem spokojný," vyhlásil Viedenský pre hockeyslovakia.sk.

Ďalším cieľom je návrat do najcennejšieho dresu. Veď za reprezentáciu hral naposledy na MS v roku 2016. Päť rokov absentuje v národnom tíme. Pod Craigom Ramsaym si ešte nemal možnosť zahrať.


„Je to taký malý cieľ. Uvidíme, ako to pôjde zo slovenskej extraligy. Napríklad z KHL sa mi nepodarilo dostať na olympiádu a bolo tam veľa hráčov z našej najvyššej súťaže. Tak prečo by sa mi to nemohlo podariť tento rok? Bude to však závisieť čisto odo mňa, od mojich výkonov. Či budem mať na to ukázať sa v nominácii alebo nie."


Viedenský priznáva, že po očku poškuľoval aj po možnosti pôsobenia v zahraničí, no v tomto smere ho limitovala bohatá história zranení a zdravotných problémov z minulosti.

„Chvíľu som čakal, či by sa nenašlo niečo v zahraničí. Bola to dlhá sezóna, navyše mňa opäť limitovali zranenia. Kluby si vtedy dvakrát rozmyslia, či si takého hráča vezmú. Ja však verím, že smolu som si už vyčerpal. Robím všetko pre to, aby som bol v poriadku. Je to fyzický šport, takže človek nikdy nevie. Ide hlavne o pohodu, vo Zvolene ju mám. Verím, že to bude dobré."