Video: Tomáš Jurčo získal svoju druhú trofej v AHL, Charlotte vyhralo Calderov pohár

v kategórii: Hokej 0

Charlotte Checkers úplne ovládli túto sezónu v nižšej zámorskej súťaži AHL. Tomáš Jurčo sa stal tretím najproduktívnejším hráčom celej súťaže. (WebNoviny.sk).

Hokejisti Charlotte Checkers a s nimi aj slovenský útočník Tomáš Jurčo sa stali víťazmi Calderovho pohára v tejto sezóne. Spanilú víťaznú jazdu ukončili triumfom 5:3 na ľade Chicaga, celú sériu vyhrali 4:1 na zápasy.

Checkers ovládli AHL

Slovenský krídelník v zápase číslo 5 nebodoval, ukončil ho s jednou mínuskou. "Je to neuveriteľný pocit. Tri roky som budoval tento tím a snažil sa vytvárať pozitívnu atmosféru v kabíne. Boli sme favoriti, išli sme na ľad a tam sme to dokázali. Iné ako víťazstvá sme si ani nepripúšťali, bola v nás víťazná mentalita. Nemôžem byť viac hrdý na svojich hráčov," povedal tréner víťazného tímu Mike Velllucci na klubovom portáli gocheckers.com.

Checkers úplne ovládli túto sezónu v nižšej zámorskej súťaži American Hockey League. Farmársky tím Caroliny s 51 víťazstvami a ziskom 110 bodov suverénne vyhral základnú časť a v play-off na ceste za titulom prehral v štyroch sériách spolu iba štyri zápasy (bilancia 16-4).

Jurčo medzi najproduktívnejšími

Tomáš Jurčo v štyroch sériách proti Providence Bruins, Hershey Bears, Torontu Marlies a napokon Chicagu Wolves nazbieral 18 bodov za 7 gólov a 11 asistencií a stal sa tretím najproduktívnejším hráčom celej súťaže.

Kanadské bodovanie ovládol jeho spoluhráč Andrew Poturalski s 23 bodmi, ktorý si aj prevzal cenu pre najužitočnejšieho hráča play-off.

Jurčo dosiahol to, čo žiadny slovenský hokejista pred ním. Dvadsaťšesťročný košický rodák ako prvý Slovák získal Calderov pohár druhýkrát v kariére. V roku 2013 sa mu to podarilo ako súčasť tímu Grand Rapids Griffins.

Calderov pohár

  • finále - 5. zápas
Chicago Wolves - Charlotte Checkers 3:5 (0:1, 1:1, 2:3) - konečný výsledok série: 1:4

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.