VIDEO Strelil jeden z najkrajších gólov vo Švédsku: Mladý Slovák verí, že si zahrá na MS do 20 rokov

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Strelil jeden z najkrajších gólov vo Švédsku. Verí, že sa dostane do nominácie SR na MSJ v Edmontone

Meno Marcel Štefančík nie je slovenským fanúšikom až tak známe. Veď na Slovensku odohral len jeden zápas. V sezóne 2020-21 naskočil v jednom stretnutí do slovenskej extraligy v drese HC Košice. Hokejovo vyrastal v českom Chomutove a posledné tri roky hral hral za tímy do 18, resp. 20 rokov v švédskej Luley.

„Na život vo Švédsku som si zvykol rýchlo. Pomohlo mi, že som tam nebol sám zo zahraničia. Keď som tam prišiel, boli sme tam traja Slováci a jeden Čech. Simon Jeluš a Radek Mužík mi pomohli najviac zvyknúť si na nové prostredie a trávili sme spolu veľa času. Rovnako aj na štýl švédskeho hokeja som sa adaptoval rýchlo. Bolo to najmä o komunikácii a radách od trénerov, ktorí chcú vždy čo najviac hráčom pomôcť. Myslím si, že ma to mentálne zocelilo a ukázalo mi to, ako sa robí hokej vo veľkom klube v zahraničí," pochvaľuje si Štefančík skúsenosti nazbierané vo Švédsku v rozhovore pre Nový Čas.

Posledná sezóna mu vyšla. V 33 zápasoch základnej časti švédskej juniorskej ligy nazbieral 23 bodov (9+14) a v play off v piatich stretnutiach strelil jeden gól a pridal jednu asistenciu.

„Minulú sezónu by som hodnotil pozitívne. Trochu ma pribrzdilo zranenie, pre ktoré som nemohol hrať šesť týždňov. Zo začiatku sezóny sa mi bodovo darilo, ale potom prišlo obdobie, keď sa mi nedarilo a nebol som až tak produktívny. Ku koncu sezóny sa to opäť začalo zlepšovať. Vždy to však môže byť lepšie. Myslím si, že po hernej stránke boli moje výkony celkom vyvážené," zhodnotil uplynulý ročník 19-ročný útočník.

Po príchode zo Švédska si Marcel Štefančík najskôr splnil študentské povinnosti a následne sa presunul na kemp do Popradu. Absolvoval tréningy zamerané na herné zručnosti, svoje kvality sa snažil ukázať trénerom aj v modelovaných zápasoch. Verí, že by sa mohol dostať do konečnej nominácie Slovenska na blížiace sa MS do 20 rokov v Edmontone.

„Ako povedal hlavný tréner: Každý má rovnakú štartovaciu čiaru. Verím, že som v kempoch ukázal, čo viem a dostanem sa do záverečnej nominácie," dodal rodák z Brezna.

Slovenský mladík sa v uplynulej sezóne postaral o jeden z najkrajších gólov vo Švédsku. V stretnutí proti Djurgardenu skóroval hneď dvakrát, no víťazný gól v predĺžení po parádnom sóle obletel sociálne siete.