VIDEO Slovenský mladík ohúril Švédsko! Famózne gólové sólo z vlastnej tretiny rozhodlo zápas

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Á la Connor McDavid! Slovenský mladík ohúril vo Švédsku famóznym gólovým sólom, cez dvojicu protihráčov prešiel ako cez kuželky

Osemnásťročný slovenský útočník Marcel Štefančík zažiaril v juniorskej švédskej lige. Svojmu tímu Lulea U20 pomohol k výhre proti Djurgardenu U20 fantastickým gólom a vyhlásili ho za hviezdu zápasu.

Dvanásť sekúnd pred koncom prvej tretiny zvyšoval na 3:0 pre Luleu. No jeho tím poľavil a hostia vyrovnali na 3:3. Duel dospel do predĺženia, ktorého hrdinom sa stal práve Štefančík. V piatej minúte extra času si prebral puk vo vlastnej tretine, elegantne prešiel cez dvoch protihráčov a parádne zakončil.

Rodák z Brezna hokejovo vyrastal v českom Chomutove. Od roku 2019 hráva za švédsku Luleu. V minulej sezóne nastúpil v jednom zápase za HC Košice v slovenskej extralige. V aktuálnom ročníku za juniorku Luley v 18 zápasoch strelil osem gólov a nazbieral 15 bodov a 10 plusiek.