VIDEO Slafkovský poslal súpera k ľadu, dostal trest na 6 zápasov: Do Pekingu s minimálnou zápasovou praxou

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Juraj Slafkovský poslal súpera k ľadu, dostal trest na 6 zápasov! Do Pekingu tak odletí s minimálnou zápasovou praxou.

Slovenský reprezentačný útočník Juraj Slafkovský ešte v stretnutí z 22. januára proti Kärpät Oulu tvrdo dohrával protihráča pri mantineli. Zasiahol ho do oblasti hlavy a krku lakťom. Dostal trest 5+DKZ. Disciplinárna komisia fínskej Liigy dodatočne potrestala slovenského útočníka 6-zápasovou stopkou. Ďalším trestom bolo, že TPS v oslabení inkasoval trikrát a zápas prehral 4:5. Spomínaný moment bol v stretnutí kľúčovým.

Jeden zápas zo spomínaného šesťzápasového trestu si Slafkovský už odpykal. Útočník, ktorého prognózy zámorských expertov pasujú do elitnej desiatky blížiaceho sa draftu NHL, figuruje v olympijskej nominácii SR. Do Pekingu však bude odlietať s minimálnou zápasovou praxou. Mal, rovnako ako celý tím Slovenska, veľkú smolu v tom, že juniorský šampionát v Kanade po dvoch odohratých zápasoch pre covid predčasne ukončili.

Potom mal samotný Slafkovský covid, jeho tím bol v karanténe a keď sa po mesiaci dostal konečne do zápasu, odohral v ňom len okolo šiestich minút, keď musel predčasne pod sprchy. V tomto kalendárnom roku odohral Slafkovský len spomínaných šesť minút a určite to nie je optimálna pozícia pred tak náročným turnajom, ako je olympiáda.