VIDEO Dráma až do konca! Slováci po dvoch góloch Chromiaka siahali po veľkom obrate

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Slováci siahali po parádnom obrate v úvodnom súboji na MS do 20 rokov proti obhajcovi titulu USA.

Slovenská reprezentácia do 20 rokov odštartovala na MS proti obhajcovi titulu USA takmer veľkým obratom. Po dvoch tretinách prehrávali zverenci trénera Ivana Feneša 0:3. V úvodnom dejstve strelili zásluhou Kniesa a Samoskevicha dva góly v presilovke v rozpätí necelých dvoch minút. Slováci nezložili zbrane a napriek trojgólovému manku zabojovali v tretej tretine. Zásluhou dvoch zásahov Martina Chromiaka znížili na 2:3, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

B-skupina (Red Deer):

USA - SLOVENSKO 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Góly: 14. Knies (Cooley, Peart), 16. Samoskevich (Coronato, Beniers), 33. Slaggert (Kaiser, Dickinson) - 42. Chromiak (Kašlík, Kňažko), 58. Chromiak (Myklucha, Nemec). Rozhodovali: Kika (ČR), Kova (Fín.) – Jackson (Kan.), Persson (Švéd.), vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1613 divákov.

USA: Commesso – Sanderson, Moore, Kaiser, Faber, Kleven, Hughes, Peart – Berard, Beniers, Coronato – Knies, Cooley, Mazur – Slaggert, Dickinson, Samoskevich – Savage, James, Lucius – Pastujov

SR: Latkóczy – Kňažko, Stacha, Petrovický, Š. Nemec, Bečár, Štrbák, Kmec – Chromiak, Myklucha, Kašlík – Mešár, Petrovský, Slafkovský – Jedlička, Dvorský, Faith – Demek, Sýkora, Lašák – Krajč