Video: Chára má zlomenú čeľusť, jeho štart v piatom finále NHL je otázny (aktualizované)

v kategórii: Hokej 0

Kapitán "medveďov" Zdeno Chára v aktuálnej finálovej sérii o Stanleyho pohár v zámorskej NHL proti St. Louis Blues nedohral dva z doterajších štyroch zápasov. (WebNoviny.sk).

Štart slovenského obrancu Zdena Cháru vo štvrtkovom zápase číslo 5 vo finále o Stanleyho pohár medzi hokejistami Bostonu a St. Louis je stále veľmi neistý.

Chára schytal v predchádzajúcom súboji na ľade v St. Louis pukom do tváre po zablokovanej strele útočníka domácich Braydena Schenna. Neskôr sa síce objavil na striedačke s celotvárovým krytom, no neabsolvoval už ani jedno striedanie. Detailné vyšetrenie u kapitána Bruins potvrdilo zlomeninu čeľuste.

Nútený návrat Grzelcyka

"Nie je tu s nami a netrénuje. Znamená to, že bude pre neho veľmi náročné, aby hral vo štvrtok," povedal tréner Bostonu Bruce Cassidy o Chárovi po stredajšom tréningu svojho tímu, cituje ho oficiálny portál NHL. Cassidy rovnako pripustil, že do tímu sa vráti obranca Matt Grzelcyk, ktorý nútene vynechal dva finálové zápasy pre podozrenie z otrasu mozgu, ale v stredu už bezkontaktne trénoval.

Chárovo miesto v zostave zaujal John Moore, ktorý v tréningu vytvoril spoločne s Charliem McAvoyom prvú obrannú dvojicu "medveďov". Ďalšie dve defenzívne páry tvorili Torey Krug s Brandonom Carlom a Steven Kampfer s Connorom Cliftonom.

Náhradníci bez praxe

Tréner Cassidy má k dispozícii do obrany ako náhradníkov aj Jeremyho Lauzona, Urha Vaakanainena a Jakuba Zbořila. Toto trio však v play-off 2019 neodohralo ani minútu a v základnej časti sezóny má na konte dovedna len 20 zápasov.

"Chára je absolútny bojovník, líder, vodca a úžasná osobnosť. Ak by to rozhodnutie nebolo na lekároch, určite by vo štvrtok nastúpil. Hráme rozhodujúce zápasy v sezóne a žiadne výhovorky neobstoja. Keď nám chýbajú jeden či dvaja hráči, musíme sa ešte viac zomknúť. Súper sa teraz určite nezastaví a nesmieme ani my," burcuje pred piatym súbojom finále Brad Marchand, s 21 bodmi najproduktívnejší hráč Bruins aj celého play-off.

Cháru šili aj v prvom zápase

Už v prvom zápase v tretej tretine dostal Chára úder pukom do predlaktia od súperovho Vladimira Tarasenka a musel dolu z ľadu, na postihnutom mieste sa objavila krv a slovenského obrancu museli zašívať.

Po štyroch dueloch o Stanleyho pohár je stav finálovej série medzi Bruins a Blues vyrovnaný 2:2. Piaty súboj bude na programe vo štvrtok v bostonskej TD Garden. Zdeno Chára je kapitán Bostonu od leta 2006 a v sezóne 2010/2011 priviedol "medveďov" k zisku prestížnej hokejovej trofeje - poháru Lorda Stanleyho.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.