Video: Česi dorazili do Bratislavy, tréner Říha zbieral hráčov vlakom

v kategórii: Hokej 0

(WebNoviny.sk).

Hokejisti českej reprezentácie sú už v Bratislave. Do hlavného mesta Slovenska pricestovali v utorok popoludní vlakom EuroCity.

Voráček hral karty

Na nástupišti ich vítala hŕstka fanúšikov a zberateľov podpisov. "Ja som zvyknutý chodiť do Bratislavy vlakom. Myslím si, že aj chlapci boli spokojní. Zbierali sme sa cestou - niekto nastúpil v Brne, niekto v Břeclavi," objasnil tréner českého národného tímu Miloš Říha.

Hráči si krátili čas rôznymi spôsobmi. Skúsený útočník Philadelphie Jakub Voráček v tom mal jasno - počas cesty hral karty. "Cesta bola dobrá, zabavili sme sa a ubehlo to celkom rýchlo. Atmosféra na majstrovstvách sveta bude vynikajúca, teším sa na to. Dúfam, že sa nám bude dariť," uviedol 29-ročný krídelník.

Říha veští vyrovnaný šampionát

Majstrovstvá sveta budú špecifické pre trénera Říhu. Na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu si odkrútil necelé tri sezóny, keď v rokoch 2015-2017 viedol Slovan Bratislava v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

Predtým trénoval "belasých" aj v sezónach 2001/2002 a 2004/2005. V oboch prípadoch oslavoval zisk majstrovského titulu. "Na Bratislavu a na Slovensko mám iba tie najlepšie spomienky. Je škoda, že sme nedostali slovanistickú šatňu, tešil som sa na ňu. Rusi nás predbehli," povedal rodák z Přerova.

Podľa 60-ročného kouča bude šampionát na Slovensku mimoriadne vyrovnaný. Jeho tím však na ňom nechce hrať druhé husle. "Je to veľmi nabité. Azda ani počas výluky v NHL neboli na MS takí hráči ako teraz. Na turnaji nie je jasný favorit, všetko je otvorené. Verím tomu, že ak nám vydrží zdravie a forma, tak môžeme byť úspešní," uzavrel na bratislavskej železničnej stanici Miloš Říha.

Viac o MS v hokeji 2019

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.