Video: Brankár Halák predviedol zákrok roka, v poslednej chvíli sa otočil a schoval puk v lapačke

v kategórii: Hokej 0

Zámorský komentátor zhodnotil, že to zákrok Jaroslava Haláka bol na úrovni českej legendy Dominika Haška.

21.9.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenský hokejový brankár v službách Bostonu Bruins Jaroslav Halák nechytal v súťažnom zápase od 4. apríla, ale päťmesačná prestávka sa na jeho výkone vôbec neprejavila.

Halák nastúpil vo štvrtkovom prípravnom súboji na ľade Philadelphie, v ktorom úradujúci finalista Stanleyho pohára zvíťazil 3:1. Počas úvodných dvoch tretín si 34-ročný odchovanec ružinovského hokeja pripísal 16 zákrokov zo 17 striel a jeden z nich sa stal podľa zámorských médií kandidátom na zákrok roka.

Zákrok "á la" legendárny Hašek

Necelých sedem minút pred koncom prvej tretiny sa hráči Philadelphie už-už tešili z dosiahnutého gólu, ale opakovaný záznam akcie ich vyviedol z omylu.

Útočník Morgan Frost síce poslal puk odrazený od konštrukcie bránky Bostonu a korčule Haláka naoko s prehľadom do bránky, ale slovenský gólman sa v poslednej chvíli ležiac na ľade otočil a puk schoval v lapačke presne v čase, keď mal prejsť cez bránkovú čiaru.

Frost si neveriacky položil ruky na tvár a zámorský komentátor zhodnotil, že to bol zákrok na úrovni českej legendy Dominika Haška.

Cehlárik strelil víťazný gól

Zároveň sa môže stať zákrokom roka, hoci sa ešte len začalo prípravné obdobie. V zápase proti Philadelphii nastúpili v drese "medveďov" aj ďalší dvaja Slováci. Útočník Peter Cehlárik strelil víťazný gól na 2:1, keď vyťažil zo skvelej prihrávky Brendana Gaunceho a zakončil do odkrytej bránky. Nováčik v kempe Bruins, útočník Róbert Lantoši si pripísal jednu strelu na bránku a tiež plusový bod.

"Halák je dobrý brankár. Prvý zápas v sezóne je vždy veľká neznáma, ale celkom pekne sme to pred ním čistili. A ten moment, keď sa puk odrazil od žŕdky? Predviedol vynikajúci zákrok v momente, keď mala obrana lepšie zapracovať. Myslím si, že celkovo bol v zápase veľmi dobrý. Jeho hra s pukom bola dobrá, čo veľmi pomohlo obrancom," pochválil Haláka tréner Bostonu Bruce Cassidy, cituje ho oficiálny klubový web.Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.