VIDEO 16-ročný mladík žiari v slovenskej druhej lige: Predviedol fantastickú individuálnu akciu!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Všetky oči na neho! Parádna akcia 16-ročného mladíka v druhej lige.

O 16-ročnom útočníkovi Tomášovi Pobežalovi ešte budeme veľa počuť!

Svoje kvality v tak mladom veku dokáže "predať" aj medzi mužmi. V druhej slovenskej najvyššej súťaži v drese slovenskej osemnástky predviedol fantastickú individuálnu akciu proti Žiline. Brániacim protihráčom poriadne pomotal hlavy a hoci krásne sólo nezakončil gólom, vybojoval pre svoj tím presilovú hru.


Pobežal je ďalším skvelým prospektom slovenského hokeja. V projekte SR 18 hráva na pozícii centra prvého útoku. So štyrmi bodmi (2+2) v piatich zápasoch je najproduktívnejším hráčom osemnástky v SHL.

Pobežal hral ešte ako 15-ročný v lete na Hlinka Gretzky Cupe, kde mohol svoje kvality pomerať so svetovou špičkou. Perspektívneho útočníka si stiahla pod svoje krídla HK Nitra, s klubom spod Zobora podpísal päťročnú zmluvu. Vedenie "corgoňov" netají, že s ním má podobné plány ako so Šimonom Nemcom, ktorý sa tento rok stal dvojkou draftu NHL.

Do draftu v NHL má ešte tri roky čas a ak bude poctivo a tvrdo pracovať, môže dokázať veľké veci...

Pobežal pri podpise zmluvy s Nitrou priznal na oficiálnom klubovom webe, že mal možnosť ísť aj do zahraničia, ale zvolil si slovenskú cestu. „Mal som zase možnosť odísť do zahraničia, ale rozhodol som sa ísť slovenskou cestou. Uvidíme, ako sa mi bude dariť. Možno dostanem prvé štarty aj v Nitre, to ešte vôbec neviem."

V tejto sezóne okúsi premiérovo aj extraligu, potvrdil generálny manažér Nitry Tomáš Chrenko. „Plány sú podobné ako sme mali so Šimonom. Extraligu si na pár zápasov skúsi už v tejto sezóne, v ďalšej mu počet štartov stúpne a veríme, že v jeho draftovom ročníku 2024/2025 bude stabilný a dôležitý člen zostavy."