Videli ste už v hokeji takýto gól? Gríger strelil najkurióznejší gól kariéry + VIDEO

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Kuriózny gól, ktorý sa nevidí každý deň. Dávid Gríger skóroval v nájazdoch, aj keď ho brankár vychytal

Slovenský reprezentačný útočník Dávid Gríger pôsobiaci v českom Liberci strelil bezpochýb najkurióznejší gól svojej doterajšej kariéry.

Stretnutie s Hradcom Králové dospelo do nájazdov. Gríger pri svojom pokuse nastrelil puk rovno do pripraveného gólmana Mareka Mazanca. Rozhodca rozpažil, Mazanec hru viac nevnímal.

No puk sa odrazil do výšky a dokotúľal sa do bránky. Gól Grígerovi napokon uznali, no k víťazstvu Libercu nepomohol.

„Bol to naozaj kuriózny gól, nestáva sa to každý deň. Od brankára som odchádzal s pocitom, že som nájazd pokazil. Potom, čo som videl, že puk zašiel do brány som zdvihol ruky a našťastie rozhodcovia gól uznali. Bohužiaľ nám nakoniec nepomohol," hodnotil situáciu slovenský útočník pre oficiálny klubový web hcbilitygri.cz.

Dvadsaťpäťročný útočník prišiel do Liberca ako jedna z predsezónnych posíl. Z Karlových Varov s ním k "bielym tigrom" prestúpil aj Tomáš Rachůnek. Gríger v troch zápasoch strelil dva góly a pridal jednu asistenciu.

„V Liberci je trochu iný systém ako v Karlových Varoch. Museli sme si na to zvyknúť. Chlapci v tíme sú super, každým zápasom sa do toho systému dostávame a je to lepšie a lepšie. Sme radi, že môžeme hrať," pochvaľuje si reprezentant začiatky v novom klube.