Vicemajster z Petrohradu 2000 si obul kopačky: Zahral si na majstrovstvách Slovenska!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Bol pri zisku historicky prvej slovenskej medaily na MS. Teraz si obul kopačky a zahral si na majstrovstvách Slovenska!

Bol pri zisku prvého cenného kovu Slovenska na MS (striebro v Petrohrade 2000) a päťkrát sa stal majstrom Slovenska.

Bývalý útočník Peter Bartoš vymenil cez víkend ľadovú plochu a hokejku za futbalové ihrisko a kopačky. Predstavil sa cez víkend na majstrovstvách Slovenska v malom futbale.

„Futbal som hral od malička a s touto partiou chalanov sme spolu hrávali mestskú ligu v Martine. To som mal asi sedemnásť rokov. Spolu sme niečo zažili a keď sa mi teraz ozvali, tak som neváhal. Už to však nie je to, čo bývalo kedysi," prezradil Bartoš pre hockeyslovakia.sk, ako sa zrodil nápad jeho účasti na turnaji.

Predstavil sa v drese tímu Citrón Martin v kategórii nad 40 rokov. Aj vo veku 47 rokov ukázal dobrú kondíciu (ešte v sezóne 2019-20 hrával za Bardejov tretiu najvyššiu hokejovú súťaž).

„Ja som sa dopredu netlačil a snažil som sa prihrávať. Ako mladý futbalista som bol dokonca brankárom a na rozdiel od hokeja som sa teda na trávniku nenaháňal za gólmi."

„Ja som mal problém sám so sebou a hlavne som sa snažil zhlboka dýchať. Snažili sme sa, ale proti nám hral napríklad Vlado Janočko a s niekým takým sa nemôžeme porovnávať. Napokon sme však vyhrali aspoň jeden zápas a ukončili sme to teda k spokojnosti," uviedol Bartoš.

Jeho tím vyhral jeden z troch zápasov a pôsobenie na turnaji skončil už po základnej skupine.

Hokejku za kopačky však meniť nebude. Zostáva pri hokeji, v budúcej sezóne bude pracovať ako asistent trénera pri kadetoch HC Košice.