Vicemajster sveta mal začať v druhej lige. Prišiel na skúšku a je druhý v tímovom bodovaní

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Vicemajster sveta z roku 2012 mal hrať druhú ligu. Prišiel na skúšku pod Pustý hrad a je z neho kľúčový ťahúň

Útočník Juraj Mikúš je vicemajstrom sveta z roku 2012. Hrával v KHL, vo Fínsku či Česku. Dve sezóny nútene vynechal pre vážne problémy s kolenom.

Pred začiatkom tejto sezóny bola jeho budúcnosť nejasná. Mal začať v druhej najvyššej súťaži. Napokon ho tréner Peter Oremus pozval na skúšku do HKM Zvolen. Chytil sa, dostal riadnu zmluvu a patrí k ťahúňom mužstva.

„Teší ma, že sa darí najmä tímu a aj mne. Musím povedať, že máme dobre poskladané mužstvo a hoci máme teraz viacero hráčov zranených, tak všetci ťaháme za jeden povraz," pochvaľoval si 33-ročný útočník pre Nový Čas.

HKM Zvolen je aktuálne na výbornej tretej pozícii extraligovej tabuľky.

„Nemal som v lete zmluvu, už to vyzeralo, že začnem v druholigovej Skalici, ale potom sa mi ozval kouč Peter Oremus. Pozná ma práve zo Skalice i z národného tímu, dal mi šancu na skúšku a som rád, že som v tíme zotrval," spomína na začiatok sezóny.

Juraj Mikúš nielenže chytil šancu na skúške za pačesy a vybojoval si riadnu zmluvu, ale postupne sa z tretej formácie prepracoval na post prvého centra. Drží si priemer bod na zápas (20 zápasov/21 bodov) a je druhým najproduktívnejším hráčom "bryndziarov".

„Začal som v treťom útoku, postupne som sa prepracoval do prvej formácie a ako som povedal, hlavné je to, aby sa darilo mužstvu a získavali sme body."

Celkovo je v bodovaní Tipos extraligy na 13. pozícii. Vypýta si po troch rokoch návrat do reprezentácie?