Viacerí slovenskí hráči zmenili v českej extralige klub, dres menia aj Graňák či Ďaloga

v kategórii: Hokej 0

Z finalistov slovenského play-off by mali odísť Miloš Kelemen či Radovan Bondra, ale aj Marcel Haščák či Dávid Skokan.

3.5.2021 (Webnoviny.sk) - V noci z piatka na sobotu sa v českej hokejovej extralige oficiálne začalo prestupové obdobie pre novou sezónou a kluby začali zverejňovať zmeny vo svojich kádroch. Tie sa týkajú aj slovenských hráčov pôsobiacich v Česku či hokejistov, ktorí doteraz hrali na Slovensku a mieria do najvyššej českej hokejovej súťaže.

Kudrna a Sukeľ pod Országhom

Útočníci Andrej Kudrna a Matúš Sukeľ, ktorí doteraz pôsobili v Sparte Praha, sa sťahujú do Litvínova a hrať budú pod slovenským koučom Vladimírom Országhom.

Obranca Dominik Graňák, ktorý doteraz pôsobil v Karlových Varoch a hosťoval v Hradci Králové, má namierené do Plzne.

Iný bek Marek Ďaloga sa sťahuje z Pardubíc do Komety Brno, kam by podľa webu hokej.cz mohli zamieriť aj dvaja finalisti slovenskej extraligy vo farbách Popradu Marcel Haščák a Dávid Skokan.

Z kádra druhého finalistu slovenskej ligy HKM Zvolen odchádza mladý útočník Miloš Kelemen a hrať bude za Mladú Boleslav, do ktorej mieri z Kladna aj brankár Andrej Košarišťan a obranca Adam Jánošík zo Švédska.

Trio Kanaďanov do Hradca Králové

Hradec Králové zase získal trio z najvyššej slovenskej súťaže - z Nových Zámkov fínskeho brankára Henriho Kiviaha a z Michaloviec Kanaďanov Christopha Lalancetta s Graemom McCormackom.

Zo zvolenského kádra sa pravdepodobne porúča do Česka aj Radovan Bondra, ktorý údajne mieri do Vítkovíc, kam prestúpil Radoslav Tybor doteraz pôsobiaci v Pardubiciach.

Tomáš Mikúš by po pôsobení v Karlových Varoch mal pôsobiť na druhom konci Česka v Zlíne, kam by mohol prísť aj obranca Peter Trška naposledy hrajúci v Brne.

Liberec sa údajne zaujíma o útočníka Martina Faško-Rudáša, ktorý doteraz hral za Banskú Bystricu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.