Veľký míľnik Patricka Kanea! Patrí medzi legendy ako Stan Mikita a Bobby Hull

v kategórii: Hokej autor: Bohumil Ďobo 0

Americký útočník v drese Chicaga Blackhawks získal tri Stanley Cupy a dostal sa na hranicu 400 gólov v profilige.

Kane dosiahol na métu 400 gólov, čo sa podarilo len deviatim Američanom v NHL. Je to ďalší fantastický počin v jeho bohatej hokejovej kariére.

Chicago Blackhawks v noci rozstrieľalo (7:2) Detroit Red Wings. Kane zaznamenal tri kanadské body (1+2). Svoj 400. gól v NHL vsietil pred koncom zápasu po peknej individuálnej akcii.

„Keď som videl, čo spravil Hronek, spomalil som, zaklamal som telom a až potom vystrelil. Míľniky nie sú dôležité, záleží len na tom, aby sa veci robili správnym spôsobom," ozrejmil pre nhl.com 32-ročný útočník Blackhawks.

Kane sa zaradil medzi legendy klubu. Viac gólov má len trojica hokejistov – Bobby Hull (604), Stan Mikita (541), Steve Larmer (406). Posledného menovaného môže prekonať ešte túto sezónu.

V aktuálnej sezóne sa mu v bodovaní darí, odohral 23 zápasov a celkovo nazbieral 34 bodov za 11 gólov a 23 asistencií. Viac bodov v NHL má len Connor McDavid.

Chicago zažíva v sezóne hernú i výsledkovú renesanciu. Hokejisti Blackhawks začali veľmi rozpačito a sériu zlých výsledkov zvrátili. V Centrálnej divízii sa bijú o čelo tabuľky, čo odzrkadľuje aj herná pohoda najlepšieho hokejistu „čiernych jastrabov".