Valábikova kritika: Tatar sa opúšťal, takého som ho dlho nevidel, Krištof je mäkký a to neznášam!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Boris Valábik o Tatarovom opúšťaní sa a mäkkej hre Krištofa, ktorú neznáša.

Bývalý obranca NHL, dnes analytik a spolukomentátor RTVS Boris Valábik v štúdiu po prehre Slovenska so Švajčiarskom (3:5) kritizoval útočníka New Jersey Tomáša Tatara, ktorý sa podľa jeho názoru "opustil".

„Takého frustrovaného Tomáša Tatara som už dlho nevidel. Chýba sebavedomie, Tomáš Tatar bol toho tvárou. Ku koncu sa opúšťal viac a viac. Plecia mal dole a neveril si. Je to pochopiteľné, pretože si kladie na seba veľa a veľa od neho očakávajú aj fanúšikovia. Keď z takýchto šancí neskóruje, samozrejme, že cíti frustráciu,” hovoril Valábik.

Tatar mal byť jedným z lídrov tímu, nosí kapitánske céčko, no ako keby si do národného tímu priniesol slabú formu zo zámoria. Ťahúňom mal byť aj v tíme Devils, no strelil na jeho pomery len 15 gólov a nazbieral 30 bodov v 76 zápasoch. Faktom je, že v šiestich plnohodnotných sezónach predtým mal na konte 20+ gólov. Zároveň vyrovnal svoje bodové minimum.

Valábik kritizoval aj mäkkú hru útočníka Michala Krištofa a tiež jeho streleckú impotenciu. „Ľudsky mám rád aj Miša Krištofa, len sa mi zdá, že hrá mäkký hokej a ten neznášam. Nevybojuje puky, nedáva góly...”