Valábik sa ostro pustil do Lintnera. Ten priznal, že Ligová rada nemusela udeliť titul

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Ligová rada nemusela udeliť titul Banskej Bystrici, priznal Richard Lintner

Predčasne ukončená sezóna Tipsport ligy a postoj mnohých klubov dostali veľa hráčov do poriadnych problémov. Kluby sa s nimi rozhodli ukončiť zmluvy. Zostali tak bez práce a de facto pol roka bez príjmu. Nedávno sa na internete objavilo video, ako reprezentačný útočník Ján Sýkora "maká" na stavbe, aby zložité obdobie dokázal preklenúť.

V podcaste Boris a Brambor konfrontovali Marián Gáborík a Boris Valábik šéfa Pro-hokeja Richarda Lintnera s tým, že sa im nepozdáva prístup vedenia klubov voči hráčom.

Lintner sa zastával klubov, opisoval zložitú situáciu, do ktorej sa dostali kvôli predčasnému ukončeniu sezóny.

„Teraz riešime, či hráči budú mať právo na výplatu za apríl alebo nie. Kluby riešia to, ako vyplatiť mzdu z minulého mesiaca. Lebo oni majú prevažne malých partnerov, ktorí dostávajú v rámci tejto situácie veľmi vážne ekonomické rany. Kluby zrazu od nich nemajú peniaze. Preto musíme doriešiť primárne to, aby sme vyplatili hráčom záväzky do 15. marca, lebo už to je fuška."

Boris Valábik nesúhlasne reagoval na výrok Lintnera: „Nepamätám si, že by v posledných rokoch prišiel nejaký hráč a povedal: ‚Mňa klub jednostranne vyhodil a zrazu ma neplatí’." Podľa informácií bývalého obrancu to tak nie je. „Tak kde sú tí chalani? Prečo neprídu za mnou?," reagoval Lintner.

V spomínanom podcaste obranca Michal Sersen z tímu HC Slovan Bratislava ale poprel Lintnerovo vyhlásenie. Podľa jeho slov nemenovaný hráč za Lintnerom s týmto problémom zašiel. No nepochodil.

„Išiel za ním a pýtal si radu. Potom, čo s ním hovoril, mi už ale na neho nepovedal pekné slová. Nie sme veľmi stotožnení s tým, ako to on prezentuje, že pracuje aj pre hráčov. Skôr si myslíme opak."

Len pre info: šéf Pro-hokeja je volený klubmi. Je teda zrejmé, na koho strane Richard Lintner stojí vo vzťahu klub verzus hráč...

Možno aj preto si chcel vylepšiť "kredit" u predstaviteľov Banskej Bystrice a pričinil sa na tom, že "baranom" bol bezprecedentne udelený majstrovský titul.

Prezident SZĽH Miroslav Šatan bol proti udeleniu titulu "baranom". Na Ligovej rade bol jediný z troch členov, ktorý hlasoval za to, aby majstrovský titul udelený tento  rok nebol. Richard Lintner bol jeden z dvoch členov, ktorý ho prehlasoval.

Pritom samotný Lintner v spomínanom podcaste priznal, že titul udelený byť vôbec nemusel.

„Na jeseň roku 2019 kluby totiž hlasovali za to, aby sa právo meniť predpisy prenieslo z kongresu SZĽH na VV SZĽH. Tento nástroj tak má VV SZĽH od jesene minulého roku v rukách a môže meniť predpisy. Tým, že sme si zobrali jeden deň na to a vyhodnotili situáciu, nič nebránilo tomu, aby ktokoľvek, kto je zodpovedný za riadenie VV, ho zvolal a zmenil predpisy."

Napriek tomu, že bola možnosť počkať dva týždne, kluby odporučili Ligovej rade konať hneď na druhý deň po vyhlásení vlády o prerušení športových podujatí. Dostali tak Ligovú radu pod zbytočný tlak a celý proces náhlili. Schválne, aby VV SZĽH nemal čas zasadnúť a zmeniť predpisy?