V zostave nezostal kameň na kameni, v hre ešte jedna posila z NHL a ostré slová Ramsayho

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Veľké zmeny v zostave Slovenska. V hre príchod ešte jednej posily z NHL a ostré slová Ramsayho.

V zložení slovenských útokov pred zápasom s Kanadou nastali výraznejšie zmeny. V prvom útoku bude hrať Tatar s Krištofom a Pospíšilom. V druhom Slafkovský, Minárik a Regenda. V treťom Liška s Romanom a Lantošim a vo štvrtej formácii sa predstavia Sýkora, Tamáši a Takáč.

Zloženie obranných dvojíc zostane oproti zápasu s Nemeckom bez zmeny. Do bránky sa postaví premiérovo na turnaji Adam Húska, prvé dva zápasy odchytal Patrik Rybár. Debut na seniorských MS zažije 17-ročný útočník Adam Sýkora.

Na súpiske slovenského tímu zostalo ešte jedno voľné miesto. V hre je príchod ďalšieho hráča z NHL, útočníka Dallasu Mariána Studeniča. „Vedenie národného tímu sa ešte telefonicky spojí s Mariánom Studeničom, ktorý v drese Dallasu skončil púť v play-off NHL," informuje portál hockeyslovakia.sk.

Podľa informácií portálu pravda.sk záver ranného rozkorčuľovania pred zápasom s Kanadou prinieslo zaujímavý moment, keď si tréner Craig Ramsay zavolal hráčov do kruhu a prehovoril im do duše.

„Od úvodného buly hrajte odhodlane, máte jedinečnú šancu dokázať, čo viete. Treba veľa strieľať, ale na bránu. Tlačiť sa za dorážkami. Prosím, vykašlite sa už na zbytočné prihrávky," hovoril Ramsay, pričom pred slovom prihrávky použiť ostrý anglický výraz f*ck.