V súboji Slovákov nazbieral Tatar dve mínusky a Chára si pripísal plusku, Pastrňák sa blysol hetrikom (video)

v kategórii: Hokej 0

Chicagu nestačilo 49 streleckých pokusov na dosiahnutie gólu proti Vancouveru.

4:1. Boston si víťazstvom upevnil líderskú pozíciu v NHL, Montreal prišiel o ďalšie dôležité body v boji o play-off. Slováci v zápase nebodovali.

Pastrňák sa blysol hetrikom

, ktorý dosiahol štvrtý hetrik v tejto sezóne a deviaty v kariére. Jeden z nich si pripísal v play-off.

.

Stále iba 23-ročný český útočník sa 40-gólového zápisu dočkal v šiestej sezóne v NHL po prvý raz."Som nadšený z toho, čo som dosiahol. V kariére som dosiaľ niečo také nezažil. Veľké poďakovanie patrí mojim spoluhráčom, bez nich by som to nedal. Len v tom ďalej pokračujte," poznamenal David Pastrňák, cituje ho AP.

a Johnnyho Bucyka. Počas takmer 20 minút na ľade si Chára pripísal jeden bodyček, tri zablokované strely, dve trestné minúty a na konci aj jeden plusový bod.

Slovenský obor na korčuliach má v tejto sezóne na konte už 20 plusových bodov a v tejto štatistike mu patrí delená 14. priečka v celej NHL. Útočník Montrealu Tatar odohral 15:23 min s bilanciou 2 strely na bránku, 2 "hity", 2 mínusové body.

Markström vytiahol 49 zákrokov

Chicagu nestačilo 49 streleckých pokusov na dosiahnutie gólu proti Vancouveru. Všetky pokusy hosťujúcich hráčov pochytal Švéd Jacob Markström a pripísal si druhý shutout v sezóne. Domáci zvíťazili 3:0, stačilo im iba 20 pokusov na bránku.

Zápasu predchádzala slávnosť, ktorou si vedenie Vancouveru uctilo dlhoročné služby bratov Daniela a Henrika Sedinovcov.

Čísla produktívnych švédskych dvojičiek 22 a 33 slávnostne vytiahli pod strechu Rogers Areny, čo znamená, že v budúcnosti budú v tíme Canucks nedotknuteľné. Zaradili sa tak ku klubovým legendám Trevorovi Lindenovi, Markusovi Näslundovi, Stanovi Smylovi či Pavlovi Buremu.

na webe NHL.

5:3. Brankár víťazného tímu Calvin Petersen si pripísal 35 zákrokov a dosiahol prvé víťazstvo v tejto sezóne v NHL. Petersena povolali z tímu Ontaria v AHL po tom, čo Kings predali Jacka Campbella do Toronta 5. februára.

Výsledky - NHL

  • streda
Boston - Montreal 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

* Zdeno Chára (Boston) odohral 19:45 min, 1 "hit", 3 zablokované strely, 2 trestné minúty, 1 plusový bod

* Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:23 min, 2 strely na bránku, 2 "hity", 2 mínusové body

Vancouver - Chicago 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Los Angeles - Calgary 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.