V Petrohrade bol nahnevaný, že ho odstavil. Teraz Rybár hodnotí rozhodnutie Filca ako výborné

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Pavol Rybár priznáva, že počas strieborného Petrohradu bol na Jána Filca nahnevaný za to, že ho odstavil. Dnes jeho rozhodnutie hodnotí ako výborné

Pavol Rybár oslávil v utorok 50. narodeniny. Pri tejto príležitosti si v rozhovore pre Denník Šport zaspomínal na MS v Petrohrade 2000. Slovensku pomohol k zisku prvého cenného kovu na svetových šampionátoch - striebru.

Na turnaji začal Rybár ako jednotka. Odchytal šesť zápasov s úspešnosťou zásahov 88,3 %. Vo vyraďovacej fáze sa ale trénerský štáb na čele s hlavným koučom Jánom Filcom rozhodol veriť Jánovi Lašákovi, ktorý fantastickými výkonmi pomohol k obrovskému úspechu.

„Existoval ešte iný formát turnaja, bolo to ťažšie ako teraz. Museli sme v prvom rade postúpiť z prvej skupiny, aby sme z ďalšej skupiny postúpili do play-off. Tréneri potrebovali niečo zmeniť, lebo tím výkonnostne upadal. Ján Filc sa rozhodol zmeniť brankára. V tej chvíli som bol nahnevaný, že ma odstavili, ale dnes to z pohľadu trénera beriem ako výborný krok. Výsledok je strieborná medaila," spomínal Rybár.