V Nitre vidia ďalší prospekt pre 1. kolo draftu NHL

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Generálny manažér HK Nitra Tomáš Chrenko vidí v tíme ďalšieho adepta na 1. kolo draftu NHL.

Obranca Šimon Nemec by mal byť v TOP 5 tohtoročného draftu NHL. Útočník Adam Sýkora by mohol byť draftovaný v druhom kole. Generálny manažér HK Nitra Tomáš Chrenko vidí vo svojom kádri ďalšieho adepta na prvé kolo draftu. V tomto prípade budúcoročného. Reč je o 17-ročnom krídelníkovi Ondrejovi Molnárovi.

„Počítame s tým, že dáme priestor mladíkom v draftovom ročníku. Takými sú Molnár a Pekarčík, uvidíme, čo Ridzoň. Až sezóna ukáže, ako sa s tým chalani vyrovnajú," avizuje Chrenko v rozhovore pre Denník Šport, že v budúcej sezóne v prvom tíme dostanú šancu ďalší mladíci. Týmto prístupom je Nitra známa.

Molnár už nazbieral skúsenosti so seniorskou extraligou v drese HK Nitra v uplynulej sezóne. Nastúpil v 30 zápasoch a zaznamenal dve asistencie. „Je to adept na prvé kolo," prognózuje Chrenko. „Vynasnažíme sa pracovať s ním, aby naplnil očakávania," dodal.

Ondrej Molnár zažiaril v drese slovenskej reprezentácie do 18 rokov pri postupe do elitnej kategórie MS. Na domácom šampionáte nazbieral v piatich zápasoch skvelých 10 bodov (1+9).