V NHL vyhrávali hostia, Eichel si zlepšil osobný rekord a brankár Ullmark sa zranil (video)

v kategórii: Hokej 0

V NHL sa hrali dva zápasy a z triumfu sa tešili hosťujúce tímy.

5:4 po samostatných nájazdoch. Domáci viedli od polovice druhej tretiny po zásahu Marka Jankowského 4:3, ale nakoniec sa museli uspokojiť s bodom.

Na začiatku tretej tretiny vyrovnal Zach Sanford a v nájazdoch boli úspešní iba dvaja "Bluesmani" David Perron a Ryan O´Reilly. Perron si predtým pripísal aj gól a asistenciu a svoj sezónny súčet zvýšil na 22 gólov a 30 asistencií. Momentálne je šestnásty najproduktívnejší hráč súťaže a lídrom v tíme Blues.

"Som šťastný, že sme našli spôsob ako zvíťaziť. Možno sme práve začali víťaznú sériu. Podstatné je, že máme dva body," uviedol David Perron na webe nhl.com.

Gaudreau už je štyridsaťbodový

Autor rozhodujúceho nájazdu Ryan O´Reilly poznamenal: "Už minulú noc sme mohli získať dva body proti Vancouveru, ale nepodarilo sa nám to. Nie je jednoduché odohrať po viacdňovej prestávke dva zápasy za sebou. Na tomto víťazstve musíme postaviť základ ďalších úspechov."

ale na víťazstvo to nestačilo. Flames prehrali tretí z posledných štyroch zápasov, hoci predtým natiahli šnúru piatich víťazstiev.

"Nehrali sme zle, ale mali sme proti sebe silný tím v prvom zápase po prestávke. Z našej strany tam bola solídna snaha, ale priestor na zlepšenie určite máme," zhodnotil Johnny Gaudreau, ktorý sa dostal na 40 kanadských bodov v tejto sezóne.

Eichel strelil svoj 29. gól v sezóne

2:5. Hostia strelili tri góly v presilovke a posledné dva pridali do prázdnej bránky.

, predviedol 28 zákrokov.

.

si 29. gólom v sezóne utvoril osobný rekord v NHL, ale po zápase nešetril kritikou na svoj tím. "Nemôžeme hrať takto v domácom prostredí. Toto nebol výkon mužstva, ktoré túži po play-off. Všetci to v kabíne vieme, ešte sa tak podľa toho aj zariadiť: Stále počúvame od médií, koľko bodov nám chýba na play-off a čo musíme urobiť. Je to zložité," podotkol Eichel, aktuálne so 63 bodmi ôsmy najproduktívnejší hráč súťaže.

Výsledky - NHL

  • utorok
Calgary - St. Louis 4:5 po sam. nájazdoch (2:3, 2:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Buffalo - Ottawa 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.