V Liberci podporili Hudáčkovu anarchiu. Otvoril si dvere do TOP európskych tímov, tvrdí jeho tréner

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Hrá životný hokej!

Libor Hudáček 50-bodovú sezónu v seniorskej kariére ešte neodohral. Je tretí najlepší strelec (25 gólov) i tretí najproduktívnejší hráč českej extraligy (50 bodov v 42 zápasoch). Na konte má 20 plusiek.

Je jednou z TOP hviezd českej extraligy. Kľúčovým hráčom lídra z Liberca. Progresívny český klub mu sadol ako uliaty. V Liberci podporujú jeho kreativitu. Nezväzujú ho zbytočne taktikou a defenzívnymi povinnosťami. Stavajú na jeho silných stránkach, ktoré nechávajú vyniknúť. Dostáva dôveru. A tú spláca fantastickými výkonmi.

„S Liborom sme veľmi spokojní. Nie je to len výborný hokejista, ale aj super chlapec. Je nesmierne pracovitý, vďaka čomu má tak pozitívne výsledky," pochválil Hudáčka tréner Liberca Patrik Augusta v rozhovore pre šport.sk.

Minulá sezóna bola jeho prvou v Liberci. Tiež sa mu darilo, v 52 zápasoch nazbieral 39 bodov. No v aktuálnom ročníku je to výrazne lepšie.

„Mám pocit, že v tomto ročníku je ešte hladnejší po úspechu. Strieľa veľa gólov a takisto ich dokáže vytvoriť. Vyzdvihol by som jeho komplexnosť, korčuľovanie a čítanie hry. Dokáže byť o krok pred súpermi," myslí si Augusta.

V Liberci vedia zo schopností a kreativity Libora Hudáčka vyťažiť maximum. Zdá sa, že tento prístup je pre neho to pravé orechové. Tréner Augusta netají, že občas mu "anarchiu" na ľade vedia podporiť.

„Každého hráča treba niekedy usmerniť. Pri podobne geniálnych hokejistoch, ako je Libor, nechceme improvizáciu potlačovať, práveže naopak. Pokiaľ je to prospešné pre tím, vieme mu podporiť aj anarchiu."

Tréner Augusta si pochvaľuje nielen výkony Hudáčka, ale aj jeho univerzálnosť, keďže je využiteľný na krídle aj na centri.

„Oceňujem, že ho môžem využiť na krídle aj centri. Aj keď si myslím, že je lepší v strede, kde sa môže voľnejšie pohybovať a použiť svoju improvizáciu. Momentálne je naším centrom číslo jedna."

Životná sezóna otvára Liborovi Hudáčkovi dvere do popredných európskych tímov. Manažment Liberca bude mať čo robiť, aby slovenského reprezentanta udržal, keďže po sezóne mu končí kontrakt a záujem o jeho služby bude určite obrovský.

„Každý tréner by chcel mať „Hudyho" v tíme. Veľmi dobre vieme, že si výkonmi otvoril mnoho dverí do top tímov v najlepších európskych ligách."